Rosja Władimir Putin

Prezydent Rosji otrzymał niezwykle poruszającą wiadomość z Japonii. Czy Władimir Putin zareaguje na apel oraz zaproszenie jakie otrzymał od pewnej niezwykłej osoby?

Władimir Putin powinien przekonać się naocznie, jakie mogą być skutki jego decyzji

W czwartek niespodziewanie przywódca Rosji otrzymał wiadomość z Japonii. Jej adresatem okazał się były burmistrz Hiroszimy Tadatoshi Akiba. Jak dobrze wiemy, Hiroszima była obok Nagasaki jednym z dwóch miast, na które w 1945 roku zrzucono bombę atomową.

W wyniku bombardowań w ciagu pierwszego dnia zmarło między 70 a nawet 100 tysięcy osób. W miarę upływu czasu liczba ta rosła. Ludzie umierali na skutek choroby popromiennej i skażenia radioaktywnego. Dodajmy, iż według ekspertów dokładne oszacowanie rzeczywistej ilości zabitych i zmarłych jest niemożliwe.

Tadatoshi Akiba zaapelował do Władimira Putina, aby ten nie używał broni nuklearnej w trakcie wojny na Ukrainie. Były burmistrz zaznaczył, iż ofiary wybuchu jądrowego w Hiroszimie i Nagasaki przeżyły „żywe piekło”.

Jedna z japońskich agencji informacyjnych podała, iż były burmistrz na początku marca wystosował petycję skierowaną do światowych przywódców, w tym do Władimira Putina. Azjata zażądał, aby wielcy tego świata zadeklarowali, że nie użyją broni jądrowej podczas wojny w Ukrainie. Dodajmy, iż pod petycją podpisało się 92 tys. osób.

Japoński polityk podkreślil, iż postawienie w stan „specjalnej gotowości bojowej” sił odstraszania przez Putina, zszokowała ocalałych po wybuchu bomby atomowej Japończyków. Tadatoshi Akiba przyznał, że ofiary ataku nuklearnego w Japonii przeszły „żywe piekło” i „podłą rzeczywistość, w której jakoś udało im się przetrwać”.

Co ciekawe, emerytowany burmistrz zaprosił przywódców państw nuklearnych, w tym Władimira Putina, do odwiedzenia Hiroszimy i Nagasaki. Według niego, tylko w ten sposób będą mogli przekonać się naocznie, jakie katastrofalne skutki może wywołać bomba atomowa. Akiba zwrócił się także do premiera Japonii Fumio Kishidy z prośbą o organizację spotkania z Putinem i innymi przywódcami państw dysponującymi bronią jądrową.

źródło: wp.pl

Zobacz również: