Władimir Putin-Rosja
źródło: YouTube

Czy to możliwe, że Władimir Putin lada moment przestanie być Prezydentem Federacji Rosyjskiej? Coraz więcej źródeł podaje taki scenariusz za bardzo prawdopodobny. Pojawiły się nowe doniesienia o nienajlepszym stanie zdrowia rosyjskiego dyktatora.

Władimir Putin ma poważne problemy zdrowotne? Krelm będzie chciał go zastąpić

Już wcześniej różni eksperci mówili, że na Kremlu może dojść do puczu. Władimir Putin prowadzi kraj do przepaści. Rosja już jest rujnowana gospodarczo, a najgorsze skutki sankcji dopiero nadejdą. Były rosyjski agent nie ma złudzeń. Uważa nawet, że Władimir Putin zostanie zamordowany.

Inne źródła też potwierdzają, że Kreml może chcieć wymienić Władimira Putina na innego przywódcę. Powody są jednak zaskakujące. Ma chodzić o zdrowie Putina.

„Kremlowscy eksperci zakładają, że Rosja toczy teraz ostatnią bitwę Putina. A to może mieć wiele wspólnego z jego stanem zdrowia” – donosi niemiecki Bild, cytowany przez portal Onet.

„W maju 2021 r. politolog i historyk Walerij Sołowiej (m.in. z Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych) mówił o możliwej rezygnacji Putina, który zażywa na tyle mocne leki, że mogą one skutkować poważnymi skutkami ubocznymi.” – przypominają dziennikarze. Chodzi o poważne problemy z plecami Putina. Choć pojawiają się też drugie, jeszcze bardziej zaskakujące doniesienia. Tłumaczą, dlaczego twarz Władimira Putina jest tak „napompowana”.

„Istnieją również spekulacje na temat nowotworu. (…) Krąży też plotka, że Putin cierpi m.in. na chorobę Parkinsona i bierze sterydy” – dodaje Onet, powołując się na dziennikarzy niemieckiej gazety Bild.

Jak widać, na Kremlu ewidentnie coś ruszyło. Coraz więcej źródeł donosi o możliwej rezygnacji czy nawet zrzuceniu z przysłowiowego tronu Władimira Putina. Różnią się co prawda przyczyny, z których miałoby to się stać, ale jedno jest pewne: już nawet w Rosji mówi się o tym, że Władimir Putin zaczyna tracić grunt pod nogami. Wcześniej stracił także głowę i zdrowy rozsądek.

Kto mógłby zastąpić Putina? „Jako następca wymieniany jest obecny mer Moskwy i były wicepremier — Siergiej Sobianin.” – dodaje Onet.

źródło: Onet, Bild

Zobacz również: