rosyjscy sportowcy
Foto: Twitter/Piotr Piotrowicz

Sytuacja, do której doszło przed zawodami hokejowymi rozegranymi w Rosji, wywołała falę oburzenia. Rosyjscy sportowcy zachowali się haniebnie. 

Rosyjscy sportowcy poparli Władimira Putina

Konflikt na Ukrainie nie ustaje. Ginie coraz więcej osób. W trakcie działań wojennych życie tracą nie tylko żołnierze, ale i cywile. Większość osób skrytykowała rosyjską agresję. Niestety są też ludzie, którzy popierają to, co robi Putin.

Przykładem tego typu sytuacji jest to, co wydarzyło się przed meczem w rosyjskiej lidze hokeja. To z pewnością mocno szokujące. Podczas gdy prawie cały świat solidaryzuje się z walczącą o wolność Ukrainą, hokeiści dwóch rosyjskich drużyn wykonali skandaliczny gest, którym jednoznacznie poparli zbrodniczą politykę Władimira Putina.

W mediach społecznościowych pojawiła się fotografia, na której widać jak przed meczem ligowym Ska Neftianik – Dynamo Moskwa hokeiści obu zespołów ustawili się na lodowisku w literę „Z”. Jak wiadomo to symbol ataku na Ukrainę i poparcie działań Putina.

Warto dodać, że litera „Z” umieszczana jest na pojazdach wojskowych od początku rosyjsko-ukraińskiego konfliktu. Znak ten ma pomagać rosyjskim wojskom we wzajemnym rozpoznawaniu się. Z kolei zwykli Rosjanie używają go po to, aby wyrazić poparcie dla polityki Władimira Putina względem Ukrainy.

Stanowcza reakcja polskiego ministra

Zachowanie rosyjskich hokeistów wywołało falę oburzenia. Jedną z osób, które skomentowały skandaliczną sytuację był Minister Sportu. „Z dedykacją dla tych, którzy jeszcze niedawno uważali, że nie należy wykluczać rosyjskich sportowców. Chcielibyście zobaczyć rosyjskich sportowców ustawiających się na europejskich lodowiskach, parkietach, boiskach w taką „Zetkę”?” – napisał w mediach społecznościowych Kamil Bortniczuk. Dodajmy, iż szef resortu  od początku inwazji na Ukrainę uważa, że Rosjanie powinni zostać wykluczeni ze wszelkich zawodów sportowych.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy przypadek, kiedy rosyjscy sportowcy opowiedzieli się za zbrodniczymi działaniami Putina. Wcześniej słynny rosyjski bokser Aleksander Powietkin nazwał wojnę na Ukrainie „operacją wojskową”, a Ukraińców „nazistami”.

źródło: Fakt

Zobacz również: