bank pieniądze
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Część Polaków czekają utrudnienia przez najbliższych kilka dni. Mowa o klientach siedmiu banków, w tym PKO BP. Oto kiedy i z jakimi utrudnieniami należy się liczyć.

PKO BP to nie jedyny bank, w którym możesz mieć problem z bankowością internetową

Kilka banków podało na swoich stronach internetowych, że w najbliższym czasie zamierza przeprowadzić prace serwisowe. W związku z nimi, dostęp do bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, usług maklerskich czy możliwości dokonywania płatności kartą może być ograniczony lub wręcz niemożliwy.

Klienci siedmiu placówek bankowych powinni mieć się na baczności. Przerwa techniczna wystąpi w Alior Bank, Bank BPS, Bank Pekao, Credit Agricole, Inteligo, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski.

Alior Bank
W sobotę  tj. 5 marca br. ruszą prace serwisowe. Z tego powodu, na kilka godzin, niemożliwy będzie dostęp do bankowości internetowej oraz mobilnej. Przerwa potrwa od godz. 23:00 do godz. 3:00 w niedzielę 6 marca. Dodajmy, iż przedstawiciele placówki zastrzegają, iż prace mogą potrwać dłużej niż podano w komunikacie.

Bank BPS
Spore utrudnienia czekają też klientów Banku BPS. Dotyczyć będą one systemu bankowości elektronicznej. Prace rozpoczną się w piątek 4 marca o godz. 23:00 i potrwają do godz. 1:00 w dniu 5 marca.

Banku Pekao
W sobotę (5 marca), od północy do godz. 6.20 klienci Pekao nie zalogują się do bankowości internetowej banku, aplikacji PeoPay, Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao. Poza tym, między godziną 3:05 a 3:35 nie będzie można skorzystać z kart debetowych. Zatem warto zaopatrzyć się w pieniądze w formie gotówki.

Przerwę techniczną zapowiedziały też inne banki

Credit Agricole
W nocy z 4 na 5 marca nastąpi przerwa techniczna w Credit Agricole. Od godz. 23:00 do godz. 2:00 klienci nie będą mieli dostępu do bankowości internetowej i mobilnej.

ING Bank Śląski
W tej placówce utrudnienia dotkną modułu makler w bankowości internetowej oraz aplikacji ING Makler Mobile. Chodzi o sobotę tj. 5 marca w godz. 8:00 – 20:00.

PKO BP
W porównaniu z innymi instytucjami finansowymi, przerwa w PKO BP jest raczej krótka. Mowa bowiem o niedzieli (6 marca), a konkretnie o godz. 0:00 – 0:15. Klienci, nie będą mogli skorzystać z serwisów internetowych i telefonicznych iPKO, iPKO biznes i Inteligo oraz aplikacji iPKO biznes i płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO” czy „Płacę z Inteligo”.

źródło: bankier.pl

Zobacz również: