Tadeusz Rydzyk
Źródło: PAP/Tytus Żmijewski

Tadeusz Rydzyk ostrzega Polaków przed uchodźcami. Duchowny alarmuje, iż naszemu krajowi grozi destabilizacja. Na poparcie swoich kontrowersyjnych tez, Ojciec Dyrektor powołuje się na zaskakujące dane.

Ojciec Rydzyk radzi, aby Polacy uważali na osoby, które przekraczają granice naszego kraju

Szef Radia Maryja wypowiedział się na temat napływających do Polski uchodźców. Tadeusz Rydzyk wygłosił dość kontrowersyjne słowa na antenie swojej rozgłośni radiowej.

Duchowny zaczął od pochwalenia swoich rodaków, którzy jak się wyraził „otwierają swoje serca”. Jednak zaraz po tych pięknych słowach Rydzyk zaczął ostrzegać Polaków.

Według redemptorysty, naród polski jest bardzo emocjonalny. Z tego powodu łatwo można go „wziąć za serce”. Ojciec Dyrektor zaapelował więc, abyśmy zachowali czujność. Na poparcie swoich tez przytoczył zadziwiające dane.

„Wczoraj np. czytałem, że (…) 250 czy 270 tys. Ukraińców przyszło, a wszystkich pół miliona. Czyli ta reszta to kto? Czy to nie ci, którzy nie dostali się w 2015 roku, czy teraz się nie dostali przez granicę białorusko-polską? Trzeba na to uważać. Tu bym bardzo, bardzo bym uważał” – wyjaśnia Tadeusz Rydzyk.

Dodajmy, że szef Radia Maryja podkreślił, że nie chce nikogo straszyć, a jedynie ostrzec. Według Rydzyka może dojść do destabilizacji Polski. „Zachodowi zależy na destabilizacji w Polsce i Wschodowi, Putinowi też pewno na tym bardzo zależy” – stwierdził na antenie duchowny.

W tym miejscu warto dodać, iż zastanawiające są statystyki, na które powołał się redemptorysta. Co ciekawe, podane przez Rydzyka dane pozostają w sprzeczności z komunikatami Straży Granicznej. Otóż służby nie wypowiadają się na temat narodowości osób, które uciekają do Polski przed wojną w Ukrainie.

Świadczy o tym chociażby dzisiejszy wpis Straży Granicznej w mediach społecznościowych. Jak widać mowa w nim jedynie o liczbie osób, a nie o ich obywatelstwie. Zatem skąd Tadeusz Rydzyk ma dane, o których mówił w audycji?

Na koniec warto zauważyć, iż polska policja od początku wojny w Ukrainie nie zaobserwowała zwiększonej liczby zgłoszeń w sprawie gwałtów, kradzieży lub innych przestępstw. Dodajmy, iż również Urząd Miasta Przemyśl, a więc miejsca, gdzie w tej chwili trafia najwięcej uchodców, także nie odnotował wzrostu przestępczości.

źródło: goniec.pl

Zobacz również: