atak

Niestety, ale wygląda na to, że Kijów czeka decydująca noc. Czy Ukraińcom uda się obronić swoją stolicę? Witalij Kliczko właśnie przekazał, że miasto zostało otoczone przez wroga.

Rosyjska ofensywa postępuje. Kijów został otoczony

Informację z ostatniej chwili przezał mer miasta, Witalij Kliczko. Były bokserski mistrz świata w rozmowie z The Associated Press przyznał, że Kijów został otoczony przez rosyjskie wojska.

Nie ma już możliwości ewakuacji oraz wjazdu na teren miasta. W związku z tym wątpliwe na ten moment są też dostawy żywności czy broni do Kijowa. Wszystko wskazuje na to, że najbliższa noc może być decydująca dla stolicy Ukrainy. Zwłaszcza, że coraz częściej słychać doniesienia o planowanej rosyjskiej ofensywie.

Według innych doniesień, które potwierdzają poniekąd słowa Kliczki, padła wschodnia flanka, która broniła Kijów. Rosjanie mają więc otwartą drogę do stolicy Ukrainy, ale są jeszcze dalecy od tego, by zdobyć miasto.

Wszystko widać na poniższej mapie, która została przygotowana przez eksperta Rondeli Foundation, Davida Batsahviliego. Ma ona pokazywać aktualną sytuację na przedmieściach oraz tuż przed Kijowem.

Po raz kolejny w Kijowie zawyły także syreny alarmowe. Spodziewany jest atak lotniczy i kolejne bombardowanie miasta. To będzie prawdopodobnie ciężka noc dla stolicy Ukrainy, ale mieszkańcy miasta nie poddawają się. Zamierzają stawić czoła wrogowi i swoją determinacją pokonać rosyjskie wojsko.

Na publikowanych w dalszej części tekstu zdjęciach widać setki rosyjskich pojazdów, które mają zmierzać w stronę Kijowa. Wystartowały z terenu Białorusi.

Oto zdjęcia, o których pisaliśmy. W Kijowie szykuje się naprawdę ciężka noc. Wierzymy i modlimy się o Ukraińców, żeby odparli kolejny atak.

AKTUALIZACJA 21:37 – Rzecznik Witalija Kliczko zaprzeczył, jakoby Kijów był otoczony i odcięty od zewnątrz. Tłumaczy to złym zrozumieniem słów mera Kijowa przez dziennikarzy. Niemniej jednak, wszystko wciąż wskazuje, że Kijów czeka kolejna ciężka noc.

  1. Przerażające słowa rosyjskich żołnierzy. Putin ich perfidnie oszukał?
  2. Rosjanie zabili rodzinę z dzieckiem. Zdesperowani są gotowi na wszystko

Zobacz również: