Ukraina

Kolejne doniesienia o buncie w rosyjskiej armii. Wygląda na to, że coraz więcej żołnierzy odmawia walki dla Władimira Putina. Media donoszą, że żołnierze mielibyć okłamywani co do właściwego celu ataku. Część miałabyć informowana o ćwiczeniach a część, że to Ukraina jest agresorem.

Rosyjskie wojska odmawiają walki

Sporym echem w mediach odbiła się wiadomość o tym, że 5000 rosyjskich żołnierzy kontraktowych z Belgorodu złożyło broń i odmówiło walki na Ukrainie. Jak tłumaczą, nie to zostało zapisane w ich kontraktach.

Wiadomość została potwierdzona przez wiele różnych źródeł, zarówno ukraińskich, rosyjskich, jak i międzynarodowych. Dlatego też można potraktować ją jako pewną. To jednak nie jedyny taki akt, na który zdecydowały się rosyjskie wojska.

Okazuje się, że część rosyjskich wojsk, według doniesień medialnych ma także wycofywać się bądź poddawać wskutek masowej presji ze strony ludności cywilnej. Ukraińcy się nie boją i stają naprzeciw kolumny czołgów. Takie sceny widoczne są w wielu miastach.

Wszystko widać chociażby na poniższym nagraniu. Cywile demonstrują pokojowo, a rosyjskie wojska coraz częściej mają decydować się na odwrót, nie chcąc strzelać wberw rozkazom Kremla do ludności cywilnej.

https://twitter.com/adam_eberhardt/status/1497879340402429953

„Nikt nie uzbraja naszej obrony tak, jak sami rosyjscy okupanci” – mają mówić Ukraińcy. W wielu częściach kraju znajdują porzucone czołgi i inne pojazdy wojskowe.

Nie wiadomo, czy rosyjskie wojska dezyrterują czy zaczyna im brakować paliwa i jedzenia, o czym coraz częściej też się mówi. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia, na których widać porzucony czołg wraz z całym zapasem amunicji, który bez walki oddali Rosjanie.

Zastanawiające materiały krążą po internecie. Widać, że rosyjskie wojska plądrują ukraińskie markety w poszukiwaniu jedzenia. Potwierdzałoby to problemy logistyczne z paliwem i żywnością. Kreml miał spodziewać się zdobycia Kijowa w 24-48 godzin, a czym dłużej trwa ofensywa, tym więcej kłopotów logistycznych ma trapić rosyjskie wojska.

https://twitter.com/WarNewsPL1/status/1497858547970834432

  1. Rosjanie zabili rodzinę z dzieckiem. Zdesperowani są gotowi na wszystko
  2. Niemcy oficjalnie zadecydowały. Chodzi o SWIFT i dostawy broni na Ukrainę

Zobacz również: