Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski wygłosił już kolejne dzisiejszego dnia orędzie. Tym razem jednak z jego ust padły znamienne słowa. 

Wołodymyr Zełenski właśnie wygłosił orędzie. Zwrócił się do Rosjan oraz do Zachodu

„Mamy problemy na południu. Dostajemy jednak sygnały, że wróg jest zaskoczony naszą dobrą obroną.” – potwierdza Wołodymyr Zełenski aktualną, trudną sytuację na Ukrainie w związku z rosyjskim atakiem.

Ukraińcy jednak się nie poddają i dzielnie stawiają opór, pomimo przewagi po stronie Rosjan. W wielu miejsach w kraju dochodzi do regularnej wymiany ognia.

Prezydent Ukrainy zwrócił się też z ważnym apelem. Podczas orędzia skierował swoje słowa zarówno do Rosjan, jak i do państw zachodnich. „Jeśli nas słyszysz i jesteś przeciwko wojnie, ruszaj na place swoich miast.” – skierował swoje słowa do obywateli Rosji, którzy sprzeciwiają się agresji ze strony Władimira Putina.

„Zwracam się do głów innych państw, wolnych państw, że jeżeli nam nie pomogą, to jutro wojna przyjdzie indo nich” – zaapelował z kolei do zachodnich krajów Wołodymyr Zełenski.

„Ukraińscy żołnierze giną, żeby nie dopuścić do ponowienia tragedii z 1986 roku. To już nie tylko wojna Ukrainy, lecz całej Europy” – usłyszeliśmy w zdecydowanym tonie od Wołodymyra Zełenskiego potwierdzenie tego, że na Ukranie toczą się naprawdę ciężkie walki. Kluczowe mogą być najbliższe godziny.

Zobacz również: