wybuch gazu

Niestety, coraz bardziej niepokojąco wygląda sytuacja w Donbasie. Trwają kolejne wymiany ognia. Doszło do silnej eksplozji. Nie żyje też jeden ukraiński żołnierz. Świat jest u progu wojny rosyjsko-ukraińskiej, która zdaniem wielu, już się rozpoczęła.

Coraz gorsza sytuacja w Donbasie. Nie żyje ukraiński żołnierz

Wspierani przez Rosję seperatyści minionego dnia aż 96 razy złamali rozjem. Siły Zbrojne Ukrainy poinformowały także o tym, że wskutek ataków separatystów, zmarł jeden z ukraińskich żołnierzy.

„22 lutego ze strony zbrojnych formacji Federacji Rosyjskiej zarejestrowano 96 ostrzałów, 81 z nich przy wykorzystaniu ciężkiego uzbrojenia.” – czytamy w portalu Interia doniesienia, powołujące się na ukraińskie ministerstwo obrony.

Wskutek tych działań, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński zdecydował się powołać do wojska żołnierzy rezerwy. Nerwowo jest również w Doniecku. Media donoszą o silnej eksplozji.

„Według świadka eksplozja miała miejsce w centrum Doniecka. Jak informuje z kolei agencja TASS, do eksplozji miało dojść w centrum telewizyjnym.” – donosi Interia.

Choć na ten moment wybuchu nie potwierdza ukraińskie wojsko ani rząd, to w mediach pojawiło się nagranie wideo z miejsca. Widać na nim siłę eksplozji.

źródło: Interia.pl, PAP

Zobacz również: