Jarosław Kaczyński
Youtube

Dopiero co pisaliśmy o mocnych słowach Zbigniewa Ziobry w stronę Mateusza Morawieckiego, a już na wypowiedź swojego politycznego sojusznika zareagował sam Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie przebiera w słowach. Czy to koniec koalicji rządowej?

Jarosław Kaczyński stanowczo odpowiada na słowa Ziobry

„To jest też dowód na bardzo poważny, historyczny, polityczny błąd premiera Morawieckiego, który na szczycie w Brukseli w 2020 roku wyraził akceptację dla wprowadzenia tego rodzaju rozporządzenia, które dzisiaj już służy do tego, aby wywierać presję poprzez ekonomiczny szantaż na Polskę i ograniczać naszą suwerenność” – mówił dzisiaj Zbigniew Ziobro.

Na reakcję Jarosława Kaczyńskiego nie trzeba było długo czekać. „Jestem zawiedziony tym, że takie oświadczenia, jak to pana ministra Zbigniewa Ziobro padają publicznie” – zareagował zdecydowanie prezes Prawa i Sprawiedliwości na łamach Polskiego Radia 24. Czy to oznacza koniec rządu?

To nie służy naszej wspólnej sprawie, czyli utrzymaniu suwerenności. Dziwię się panu ministrowi. Czasem tak się jednak zdarza. Należy przejść do porządku dziennego, nie nad sprawą polskiej suwerenności, bo należy nam się wsparcie, ale nad tymi słowami.” – próbuje łagodzić atmosferę sam Jarosław Kaczyński. Czy to jednak coś da?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodaje też, że w obozie Zjednoczonej Prawicy, który jest bardzo szeroki czasami zdarzają się spory, których chciałby jednak uniknąć. Z jednej strony można odczytać to, jako mimo wszystko, próbę załagodzenia konfliktu. Z drugiej jednak media donoszą, że Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska nie pójdą już z Prawem i Sprawiedliwością do wyborów w 2023 roku, a w kuluarach mówi się, że poważnie zastanawiają się też podążyć śladami Jarosława Gowina i wyjść z rządowej koalicji.

Pytanie tylko, czy na takim scenariuszu nie straciłby sam Zbigniew Ziobro. Jarosław Kaczyński mógłby przechwycić część jego posłów. Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku Porozumienia. Gra toczy się o naprawdę wielką stawkę.

źródło: Interia.pl, PAP, Polskie Radio 24

Zobacz również: