Morawiecki

Jak donoszą największe media w kraju, Mateusz Morawiecki podjął decyzję o kolejnej dymisji w rządzie. Po Tadeuszu Kościńskim, ministrze finansów, kolejny człowiek Morawieckiego żegna się z teką. To „konsekwencje” za fatalne wpadki z Polskim Nowym Ładem.

Mateusz Morawiecki dymisjonuje kolejnego ze swoich ministrów

Z informacji przekazywanych między innymi przez portale Interia oraz Radio ZET, wynika, że Mateusz Morawiecki wyciąga kolejne wnioski po nieudanym wprowadzeniu do życia Polskiego Nowego Ładu. Już wcześniej z teką ministra finansów pożegnał się Tadeusz Kościński, a teraz, z resortu wylatuje kolejny minister.

Lada moment zostanie ogłoszona dymisja wiceministra finansów, Jana Sarnowskiego. To zdaniem dziennikarzy Interii, wyraźny sygnał ze strony Mateusza Morawieckiego, że nie wyobraża sobie on już kolejnych potknięć w resorcie finansów.

Dziennikarze dotarli jednak do informatorów, mówiących o tym, że to nie koniec dymisji, a co za tym idzie, przebudowy w rządzie. Mogą polecieć kolejne głowy a dalekoidące zmiany mogą sięgnąć także innych, niż ministerstwo finansów, resortów.

Pytanie, kto wyprowadzi zamieszanie z Polskim Nowym Ładem na prostą? „W tej chwili jest bałagan podatkowy. Sposób naliczania składki zdrowotnej i inne parametry podatkowe, które są w Polskim Ładzie, powodują, że przedsiębiorcy czują się śmiertelnie zagrożeni w możliwości prowadzenia biznesu.” – mówił niedawno na łamach Radia Zet, Jan Maria Jackowski, senator PiS. On także zostanie wykluczony z klubu PiS, jak donoszą media, w najbliższym czasie.

źródło: Interia, Goniec, Radio ZET, media

Zobacz również: