Jarosław Kaczyński

Dopiero, co wczoraj informowaliśmy, powołując się na największe portale w Polsce, że Jarosław Kaczyński zarządził pilne zebranie ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, a dziś wiemy już o nim zdecydowanie więcej.

Jarosław Kaczyński już podjął decyzję? Będzie dymisja w rządzie

Wczorajsza publikacja Super Expressu zaszokowała opinią publiczną. Do tej pory pilne spotkania kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości kończyły się prawdziwą burzą. I tego też spodziewają się komentatorzy tym razem. Spotkanie odbędzie się dzisiaj, tj. w poniedziałek.

Niektórzy komentatorzy polityczni zakładali nawet, że Jarosław Kaczyński zechce doprowadzić do wcześniejszych wyborów parlamentarnych, żeby usunąć z Sejmu posłów, którzy nie podporządkowali się jego autorskiej ustawie. To jednak wydaje się niemożliwe. Wszystko za sprawą sondaży, które wcale nie pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość zbuduje od nowa samodzielny rząd. Kaczyński zamierza jednak dzisiaj na spotkaniu kierownictwa PiS pokazać siłę.

Mają polecieć głowy. Wszystko za sprawą Polskiego Nowego Ładu, rozwiązania, które na ten moment wydaje się być dziurawe, jak szwajcarski ser. „Stanowisko miałby stracić szef resortu finansów Tadeusz Kościński i jego zastępca Jan Sarnowski.” – przekazuje portal  money.pl.

To właśnie Tadeusz Kościński w oczach Jarosława Kaczyńskiego jest głównym winowajcą,  nie bójmy się tego napisać, bubla, w postaci Polskiego Nowego Ładu. „Niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe, i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli.” – mówił przecież niedawno Jarosław Kaczyński o osobach odpowiedzialnych za wprowadzenie nowego projektu, mającego uzdrowić gospodarkę.

Na ten moment nie wiadomo, kto mógłby zastąpić Tadeusza Kościńskiego na czele resortu finansów. „Ofertę miał otrzymać Piotr Nowak, obecny szef ministerstwa rozwoju, ale póki co nie powiedział „tak”.” – dodaje portal Money.pl.

źródło: money.pl, PAP, media

Zobacz również: