Jarosław Kaczyński

Tego nie spodziewał się nikt. Jarosław Kaczyński zarządził pilne spotkanie ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Jak na razie otoczone jest tajemnicą, ale dziennikarzom Super Expressu udało się poczynić pewne ustalenia.

Co planuje Jarosław Kaczyński? Pilne spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości

Jarosław Kaczyński wezwał pilnie na dywanik kierownictwo partii.” – czytamy w artykule opublikowanym na łamach Super Expressu. Z dziennikarskich doniesień wynika, że Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie może pogodzić się z porażką swojej autorskiej ustawy covidowej. Do teraz Kaczyński ma mieć olbrzymią zadrę w sercu.

Wszystko wskazuje na to, że pilne spotkanie może być pokazem siły ze strony Kaczyńskiego, który będzie próbował dyscyplinować niesfornych posłów i posłanki. Niewykluczone, że polecą głowy, a to może oznaczać, że PiS straci sejmową większość i koniec rządu, a co za tym idzie wcześniejsze wybory będą coraz to realniejszym scenariuszem.

„To głosowanie pokazało, że już nie tylko w Zjednoczonej Prawicy dzielą nas ogromne różnice, ale że silne podziały są w samym PiS. (…) Dlatego wobec winnych muszą zostać wyciągnięte konsekwencje.” – mówi w rozmowie z Super Expressem bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, chcący zachować anonimowość.

Choć sam współpracownik Kaczyńskiego uspokaja, że raczej nie ma się co spodziewać wykluczeń z partii, to takiego scenariusza absolutnie nie można wykluczać. Zwłaszcza, w kontekście wydarzeń, które rozgrywają się na polskiej scenei politycznej w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy. „W grę wchodzą gorsze miejsca na listach wyborczych, niemożliwość awansu w strukturze partii a nawet wilczy bilet na przyszłe wybory. Być może skończy się na pouczeniu.” – twierdzi rozmówca „Superaka”.

Kaczyński musi pokazać, że jeszcze ma jakąkolwiek moc sprawczą” – komentuje z kolei dla Super Expressu profesor Rafał Chwedoruk. W jaki sposób Jarosław Kaczyński pokaże tę moc? Spodziewać się można absolutnie wszystkiego. Włącznie z groźbą czy rzeczywistym rozwiązaniem rządu. Będziemy wracać do tego tematu, jak tylko pojawią się nowe informacje i komentarze po spotkaniu Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: Super Express, media

Zobacz również: