Władimir Putin

Kolejne, bardzo niepokojące informacje napływają z Rosji. Do szczegółów dotarli dziennikarze Washington Post oraz New York Times. Wygląda na to, że Władimir Putin już dokładnie zaplanował, jak przeprowadzi atak na Ukrainę. W tym celu może dopuścić się obrzydliwej prowokacji.

W ten sposób Rosja zaatakuje Ukrainę?

„Wywiad USA wykrył plan rozbudowanej rosyjskiej prowokacji, która zakłada sfabrykowanie ataku rzekomych sił ukraińskich na Rosję lub zamieszkane przez Rosjan tereny Ukrainy, sfilmowanie tej inscenizacji i posłużenie się nią jako pretekstem do ataku na Kijów.” – czytamy we wstępie artykułu, który zamieszczony został na łamach portalu Interia i powołuje się na amerykańskie źródła: Washington Post oraz New York Times.

„Plan zakłada stworzenie drastycznego, propagandowego nagrania, które zawierałoby sceny zainscenizowanych eksplozji, pokazywałoby zwłoki i aktorów grających żałobników.” – czytamy dalej. Coś niewyobrażalnego.

Rosja chcąc uwiarygodnić swoje nagranie, ma używać na filmie ukraińskiego uzbrojenia, w tym sprzętu zachodniej produkcji, żeby jeszcze w to wszystko wplątać kraje pomagające Ukrainie.

Wyciek takich planów potwierdza rzecznik Pentagonu, John Kirby. Mówi on, że już wcześniej Rosja dopuszczała się tego typu, podobnych prowokacji. Więc nie byłoby to niczym zaskakującym. Jest jednak czymś bardzo oburzającym, od czego cywlizowane kraje powinny stronić.

New York Times informuje, że Władimir Putin już mógł wydać rozkazy, żeby wcielić ten plan w życie. W jego realizację ma być ściśle zaangażowany rosyjski wywiad.

źródło: Interia.pl, PAP, Washington Post, New York Times

Zobacz również: