nie żyje były prezydent

Bardzo smutna wiadomość ujrzała dziś światło dzienne. Nie żyje znany aktor telewizyjny i teatralny. Widzowie mogą kojarzyć go z takich produkcji jak „Pierwsza miłość”, „Klan” czy „Fala zbrodni”. 

Aktor zmarł po ciężkiej chorobie nowotworowej

W mediach społecznościowych ukazała się informacja o śmierci Sebastiana Banaszczyka. Zaledwie 46-letni artysta cierpiał na poważną chorobę – raka mózgu. Przykrą wiadomość przekazano m.in. na oficjalnym profilu miasta Częstochowa.

„Zmarł Sebastian Banaszczyk, aktor Teatru im. A. Mickiewicza. Związany z częstochowskim teatrem od 1999 r. Ostatnio oglądaliśmy go jako Kornela w spektaklu „Testosteron”, wcześniej wykreował brawurowe role w „Czechowie. Żarty z życia”, „Przyjazne dusze” i „Mayday” i wielu innych. Komponował też muzykę do spektakli, a jako Bionulor prowadził autorski projekt muzyczny. Chętnie uczestniczył w życiu kulturalnym naszego miasta. Wielokrotnie współpracował z częstochowskim Festiwalem Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”. Wieloletni nauczyciel i instruktor zajęć teatralnych w Miejskim Domu Kultury. Zmarł 2 lutego 2022 roku. Miał 46 lat” – przeczytamy na Facebooku.

Wiadomość o śmierci 46-latka przekazał także znany scenarzysta Andrzej Saramonowicz. Przypomnijmy, iż to twórca popularnych komedii takich jak „Testosteron”, „Lejdis” i „Idealny facet dla mojej dziewczyny”.

Mężczyzna zamieścił stosowny wpis na swoim profilu w mediach społecznościowych. „W wieku zaledwie 46 lat umarł dziś na raka mózgu Sebastian Banaszczyk, aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Miałem zaszczyt pracować z Nim przy sztuce „Testosteron”, w której fenomenalnie zagrał postać Pana Młodego. Świetny Artysta (był nie tylko aktorem, ale także muzykiem), dobry i nietuzinkowy Człowiek. Nie sposób było Go nie lubić. Potężny żal! Będzie mi Cię brakowało, Brachu!” – napisał Saramonowicz.

Warto podkreślić, iż informacja o śmierci artysty spotkała się z reakcją użytkowników social mediów. Pojawiły się liczne komentarze. „Wyrazy współczucia dla Rodziny i bliskich”, „Przykra informacja, wyrazy współczucia”, „Tak mi przykro. R.I.P.”, „Szkoda tak dobrego, zdolnego, młodego człowieka, odpoczywaj w pokoju” – napisali przygnębieni internauci.

Źródło: RMF FM, Facebook

Zobacz również: