pedofil na basenie
Foto: policja.pl

Do tragicznego zdarzenia z udziałem dziecka doszło w jednym z polskich miast. Tym co bulwersuje dodatkowo jest fakt, iż prawdopodobnie chłopca zaatakowała własna matka.

8-latek trafił na oddział intensywnej terapii

Dramat rozegrał się w jednym z mieszkań w Kaliszu w województwie wielkopolskim. „Przed godziną 7 kaliska policja została zawiadomiona o rannym ośmioletnim chłopcu. Służby wezwał ktoś z rodziny” – przekazał kom. Witold Woźniak.

Przybyli do mieszkania funkcjonariusze znaleźli kilkuletnie dziecko z ranami kłutymi. „Po przyjeździe na miejsce okazało się, że chłopiec ma ranę kłutą klatki piersiowej od noża, a sprawcą jest prawdopodobnie jego 33-letnia matka. Kobieta też była ranna” – podał Woźniak.

Przedstawiciel policji poinformował, że matka z synem trafili do szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. Rzecznik prasowy kaliskiej lecznicy Paweł Gawroński wyznał, że kobieta jest na oddziale chirurgii, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety, tego samego nie można powiedzieć o 8-latku. „Dziecko z dwiema ranami kłutymi klatki piersiowej trafiło do nas w stanie ciężkim. Po wykonaniu niezbędnych zabiegów przyjęto je na oddział intensywnej terapii dla dzieci” – podał rzecznik szpitala w Ostrowie Wielkopolskim Adam Stangret.

Póki co, nie ustalono co rzeczywiście wydarzyło się w mieszkaniu przy ul. Zamkowej w Kaliszu. Niezbędne czynności wyjaśniające przeprowadzili funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora. „Na ten moment trudno mówić o szczegółach zdarzenia” – podkreślił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Nieoficjalnie mówi się jednak, iż to matka zraniła własne dziecko.

Źródło: Interia

Zobacz również: