Tusk

Donald Tusk popełnił kolejny mocny wpis na swoim Twitterze. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej odniósł się do bieżących wydarzeń w Polsce. Lider największej partii opozycyjnej przewiduje czarny scenariusz. Wielu Polaków może wkrótce zapłakać.

Zabraknie ciepłej wody w kranie? Donald Tusk pisze wprost

„Nie będzie ciepłej wody w kranie. PiS odrzucił poprawki Senatu, które miały chronić małe i średnie przedsiębiorstwa przed drastycznymi podwyżkami cen gazu.” – czytamy na Twitterze Donalda Tuska, który odniósł się do ostatnich głosowań w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

„Poprawki Senatu do ustawy o ochronie odbiorców gazu rozszerzały grono uprawnionych do korzystania z cen gazu regulowanych taryfami, m.in. o mikro-, małe i średnie firmy. W środę posłowie przyjęli jednak tylko poprawki legislacyjno-redakcyjne. Ustawa trafi teraz do prezydenta.” – wyjaśnia portal money.pl, o co dokładnie poszło w głosowaniu.

Jaką decyzję podejmie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Czy podpisze ustawę, a może kolejny raz, do czego powoli zaczyna przyzwyczajać – a zarazem zaskakiwać wyborców Prawa i Sprawiedliwości – zastosuje prawo weta? Czas pokaże.

źródło: Twitter, media, PAP, money.pl

Zobacz również: