matka wyrzuciła dziecko
Foto: YouTube

Bulwersujące zdarzenie uchwyciły kamery miejskiego monitoringu. Młoda matka porzuciła własne dziecko. Sposób w jaki to zrobiła, jest niezwykle szokujący. Kobieta wyrzuciła niemowlę do śmietnika. Oto szczegóły.

Młoda matka wpadła w panikę dowiedziawszy się o ciąży

Kamery monitoringu w USA uchwyciły wstrząsającą sytuację. 18-letnia kobieta podjechała samochodem do pojemników na śmieci. Po chwili wysiadła z auta i wyrzuciła do śmieci niedużą siatkę. Wydawałoby się, że nie zdarzyło się nic niezwykłego.

Niestety sześć godzin później okazało się, że kamery uchwyciły przerażającą sytuację. Przechodzący obok śmietnika przechodnie usłyszeli płacz. Ludzie rzucili się do pojemników i zaczęli je przeszukiwać. Nikt nie spodziewał się, iż w kontenerze odnajdzie dziecko, które porzuciła matka. Szukający sądzili raczej, że w śmieciach znajdą małego kotka.

Tymczasem pośród stery odpadów znajdował się noworodek z nieodciętą pępowiną. Maluch znajdował się w torbie. Ludzie zajęli się niemowlęciem. Ogrzali je i wezwali służby ratunkowe. Dodajmy, że temperatura powietrza wynosiła tego dnia zaledwie -1 stopień Celsjusza.

Dzięki nagraniu z kamer ustalono tożsamość matki niemolęcia. Okazała się nim 18-letnia Alexis Avila. Młoda kobieta przyznała, że wyrzuciła swoje dziecko do śmieci. W trakcie przesłuchania powiedziała, że o ciąży dowiedziała się dopiero dzień przed porodem, podczas wizyty u lekarza. Po porodzie, który nastąpił w domowej łazience, wpadła w panikę. Wówczas spakowała noworodka do torby, podjechała na parking i wyrzuciła go do kontenera.

Odnalezione w pojemniku dziecko było bardzo wychłodzone. Natychmiast trafiło do szpitala. Okazało się, że to chłopczyk. Lekarze przeprowadzili transfuzję krwi. Niewątpliwie szybka reakcja przechodniów uratowała życie maleństwu. W tej chwili jego stan zdrowia jest stabilny.

Wyrodnej matce postawiono zarzut usiłowania zabójstwa noworodka. Kobieta może trafić do więzienia nawet na 15 lat. Póki co, po wpłaceniu 10 tys. dolarów kaucji, 18-latka wróciła do domu, gdzie czeka na początek procesu.

Na koniec warto odnotować, iż ojcem porzuconego niemowlęcia jest 16-letni były chłopak Alexis Avili. Nastolatek twierdzi, iż dziewczyna okłamała go, iż poroniła. Teraz młody tata razem ze swoimi rodzicami będzie starał się o przejęcie opieki nad dzieckiem.

Źródło: o2.pl, YouTube

Zobacz również: