koronawirus

Specjaliści zebrali i przeanalizowali dane dotyczące ostatnich zachorowań na koronawirusa. Dokładnie rzecz biorąc chodziło o wariant Omikron oraz wpływ szczepionki na ewentualne zakażenie COVID-19. Na pewno wiele osób będzie zaskoczonych najnowszymi ustaleniami ekspertów. Oto szczegóły.

Ustalenia niemieckich ekspertów podważają to, co niektórzy sądzili na temat koronawirusa

Pandemia koronawirusa to w tej chwili najgorętszy temat na świecie. Tak naprawdę sytuacja epidemiczna na świecie ma ogromny wpływ na pozostałe obszary takie jak m.in. gospodarka, polityka, życie społeczne i kulturalne, czy edukacja.

W związku z tym, na temat COVID-19 pojawiają się różne, nie zawsze potwierdzone, informacje. Jednak wydaje się, iż ustalenia przekazane właśnie przez eksperta ds. polityki zdrowotnej grupy Zielonych w Bundestagu Janoscha Dahmena, są prawdziwe.

Zaskakujące tezy wysunięte przez niemieckiego polityka, a jednocześnie lekarza, powstały w oparciu o konkretne eksperckie analizy. „Każdy, kto myśli, że może uchronić się przed kolejnymi wariantami wirusa, infekując się Omikronem, jest w błędzie” – zaznaczył Dahmen. „Dane, które zebraliśmy do tej pory, pokazują, że ci, którzy wyzdrowieli po Omikronie, niekoniecznie mają ochronę przed innymi wariantami” – dodał ekspert.

Aby nie być gołosłownym, polityk przytoczył przykłady osób, które zostały zakażone najpierw wariantem Omikron, a następnie odmianą Delta. „Tylko szczepionka zapewnia wystarczającą ochronę przed różnymi wariantami” – podkreślił Niemiec.

Co ciekawe, według niemieckiego specjalisty, za w pełni uodpornionych na koronawirusa powinni być uznani tylko ci, którzy są zaszczepieni trzema dawkami. W przypadku osób, które przyjęły dwie porcje preparatu, podanie drugiej dawki musi nastąpić nie dawniej niż trzy miesiące temu. Wówczas można mówić także o pełnej ochronie poszczepiennej. Podobnie rzecz ma się z tzw. ozdrowieńcami. „Trzy miesiące po zakażeniu szczepienie jest konieczne, ponieważ mniej więcej tak długo trwa ochrona przed przenoszeniem wirusa” – wyjaśnił Niemiec.

Co sądzicie na temat najnowszych doniesień zza naszej zachodniej granicy? Zgadzacie się z tezami niemieckiego lekarza medycyny?

Źródło: Interia

Zobacz również: