brytyjska rodzina królewska

Czarne chmury zawisły nad Brytyjską Rodziną Królewską, a konkretnie nad jednym z wysokopostawionych członków familii. Okazuje się, że nawet Królowa Elżbieta II nie zamierza pomóc bliskiej osobie, która znalazła się w kłopotliwej, a wręcz dramatycznej sytuacji.

Brytyjska Rodzina Królewska nie wesprze księcia, który wpadł w tarapaty

Regularnie na brytyjskim dworze królewskim pojawiają się jakieś problemy. Jedną z osób, która w ostatnim czasie przysporzyła Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej najwięcej zmartwień, jest Książę Andrzej.

Przypomnijmy, iż jakiś czas temu, średniego syna królowej oskarżono o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Wszystko z powodu jego bliskiej znajomości z nieżyjącym już amerykańskim miliarderem i finansistą Jeffrey’em Epsteinem. Ten ostatni został skazany za przestępstwa seksualne.

W tej chwili toczy się sprawa sądowa, którą Księciu Andrzejowi wytoczyła Virginia Giuffr. Kobieta twierdzi, iż w wieku 17 lat została seksualnie wykorzystana przez członka Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Rzekoma ofiara miała być jedną z wielu dziewcząt, które Epstein oferował swoim zamożnym kolegom. Oczywiście syn monarchinii stanowczo zaprzecza stawianym mu zarzutom.

Postępowanie sądowe wiążę się z wysokimi kosztami. Z tego powodu, książę próbuje zebrać potrzebne na ten cel fundusze. Okazuje się jednak, że to nie taka prosta sprawa. Już od dawna głośno mówi się o kłopotach finansowych Andrzeja. Ponoć sama Elżbieta II miała spłacać ogromne długi syna. Zatem zupełnie uzasadnione wydaje się pytanie, czy i tym razem pomoże swojemu dziecku?

Nic bardziej mylnego. Dziennikarze donieśli, iż nie ma takiej możliwości, aby królowa zapłaciła rachunki za prawników i ewentualną ugodę pozasądową z Giuffre. Mało tego, również pozostali członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej nie zamierzają pomóc arystokracie. Podobno Książę Karol i Książę William byli wściekli, kiedy dowiedzieli się o krążących plotkach, jakoby seniorka Windsorów miała uregulować płatności dotyczące procesu syna. „Obaj są zdania, że Andrzej może sam uporządkować własny bałagan” – przeczytamy w mediach.

Zatem jak widać, mężczyzna znalazł się w dramatycznej sytuacji. Z tego względu, arystokrata usilnie próbuje sfinalizować sprzedaż domku górskiego w szwajcarskim ośrodku narciarskim Verbier. „Pieniądze mają pokryć koszty prawne w toczącej się sprawie sądowej o wykorzystanie seksualne, którą wytoczyła mu Virginia Giuffre” – podała znana gazeta.

Źródło: Interia

Zobacz również: