Rosja

Napięta atmosfera przed Komendą Powiatową Policji w Otwocku. Na miejscu pracują służby i zespół pirotechników. Wszystko po tym, jak policjanci otrzymali zgłoszenie o ładunku wybuchowym pod jednym z samochodów przed komendą. Ruch na pobliskiej ulicy jest zablokowany.

W Otwocku trwa akcja pirotechników

„Jak udało nam się dowiedzieć, w obrębie samochodu oraz budynku komendy została wyznaczona strefa bezpieczeństwa. Policjanci zabezpieczyli teren przyległy.” – czytamy w relacji portalu Goniec.pl. „Na miejscu jest już grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego.” – dodaje z kolei Paulina Harabin, oficer prasowy KPP w Otwocku w rozmowie z TVN Warszawa.

Z dziennikarskich ustaleń wynika, że samochód pod którym może znajdować się ładunek wybuchowy nie jest pojazdem służbowym policji. Na miejscu jest policja, karetka pogotowia oraz straż pożarna, która pomaga zabezpieczać teren. Są to standardowe procedury, podejmowane w przypadku zagrożenia wybuchem.

„Trwa sprawdzanie i prześwietlanie pojazdu.” – relacjonuje TVN Warszawa. Na ten moment policjanci ani służby nie przekazują żadnych dodatkowych informacji. Akcja jeszcze trwa. Nie wiadomo, czy rzeczywiście pod pojazdem znajduje się ładunek wybuchowy czy był to fałszywy alarm.

źródło: Goniec.pl, TVN Warszawa

Zobacz również: