Adam Małysz

Rośnie napięcie wokół kadry polskich skoczków narciarskich. Za nami kolejne nieudane kwalifikacje, tym razem do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Do zawodów nie awansował… Kamil Stoch. Głos zabrał Adam Małysz, który jasno powiedział, co sugerował wcześniej sztabowi trenerskiemu. Jego sugestie nie został jednak przyjęte.

Adam Małysz bez tajemnic o sytuacji w kadrze skoczków

Niestety, ale dziś mieliśmy do czynienia z kolejnym smutnym dniem w wykonaniu polskich skoczków. Przez kwalifikacje w Innsbrucku nie przebrnął Kamil Stoch, a najlepszy z biało-czerwonych był Andrzej Stękała, który zajął 18. miejsce. Pozostali skoczkowie choć awansowali do konkursu, to żaden z nich nie może być zadowolony ze swojego skoku. Takiej sytuacji kolejny raz nie wytrzymał Adam Małysz. Legenda polskich skoków narciarskich dosadnie na łamach Eurosportu wypowiedziała się o tym, co wyprawia się w tym sezonie.

„Od początku te skoki były dziwne. (…) Gdzieś u Kamila coś przestało funkcjonować. To było widać już na MP w Zakopanem. Wygrał, ale te skoki nie były już zbyt dobre.” – komentował Adam Małysz na gorąco skok Stocha. Po kilku chwilach dodał jeszcze więcej cierpkich słów, tym razem w stronę sztabu trenerskiego.

„Myślę, że to był decydujący moment.” – odpowiedział na pytanie, czy Kamil Stoch powinien zostać wycofany z Turnieju Czterech Skoczni. „Ja już wcześniej sugerowałem, że potrzeba mu spokojnego treningu. Kilkudziesięciu skoków.” – dodał Adam Małysz. Jak widać, legenda polskich skoków nie została wysłuchana.

Jak dzisiejsze kwalifikacje skomentował Michal Doleżal? „Nie myślałem o tym, by prosić o konsultacje z zewnątrz.” – przyznał trener pytany na antenie TVP Sport o to, czy nie przydałby się ktoś do pomocy w sztabie szkoleniowym. Inni trenerzy z zewnątrz. Trener wydaje się zachowywać spokój, jednak wyniki co tu dużo mówić, są coraz to gorsze… trudno o optymizm przed Igrzyskami Olimpijskimi. Tego optymizmu nie widać chociażby na twarzy Adama Małysza czy polskich kibiców. A Wy co o tym wszystkim sądzicie?

źródło: Eurosport, Interia.pl, TVP Sport

Zobacz również: