Tadeusz Rydzyk
Źródło: PAP/Tytus Żmijewski

Niewątpliwie dla wielu osób Tadeusz Rydzyk to nie tylko duchowny, ale i znakomity biznesmen. O tym, iż Ojciec Dyrektor zna się na robieniu interesów świadczą chociażby ceny w jego sklepie. Trzeba przyznać, że oferowane tam produkty nie należą do najtańszych. Sprawdźcie sami.

W księgarni Tadeusza Rydzyka jest spory wybór różańców. Trzeba za nie sporo zapłacić

Księgarnia Katolicka Fundacji Lux Veritatis związana z twórcą Radia Maryja oferuje bodajże wszystkie niezbędne dla katolika produkty. Znajdziemy w niej m.in. dewocjonalia, różańce, modlitewniki, Pisma Święte, książki o tematyce religijnej, kalendarze, czy gry planszowe dla dzieci. Trzeba przyznać, że niektóre ceny przedmiotów w sklepie Tadeusza Rydzyka są dość wysokie.

Wydaje się, iż kwota jaką musimy przeznaczyć na różańce oferowane w internetowej księgarni Tadeusza Rydzyka poraża. Najtańszy z nich z Tarczą Najświętszego Serca Pana Jezusa z etui kosztuje 25 złotych. Jeśli ktoś woli inny, bardziej ekskluzywny model musi wydać dużo więcej pieniędzy. Przykładowo srebrny różaniec z agatem indyjskim to koszt 199 złotych. W przybliżonej cenie można nabyć srebrny różaniec z „Nocą Kairu”. Z kolei nieco tańszy jest ten z koralem (189 złotych).

Oczywiście sklep internetowy Tadeusza Rydzyka oferuje także inne przedmioty, nieco mniej powiązane z religią. Na przykład radio przenośne kosztuje 300 złotych, dekoder telewizji naziemnej 129 złotych, a telefon komórkowy MAXCOM 230 złotych. Co ciekawe, ta ostatnia kwota to cena w promocji. W księgarni Ojca Dyrektora można dostać również książki kucharskie. Dodajmy, że autorami tych pozycji są nie tylko siostry zakonne, ale i osoby świeckie.

Warto zwrócić uwagę, iż przez internet kupimy również Kalendarz Rodziny Radia Maryja na 2022 rok. Jego cena to 10 złotych. „Kalendarz poświęcony Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Na stronach kalendarza umieszczone zostały przepiękne freski, które ozdabiają wnętrza toruńskiego sanktuarium. (…) Znajdziemy w nim również informacje o nabożeństwach stałych w sanktuarium oraz o możliwości uzyskania odpustów. Pozostawiono też miejsca na umieszczenie krótkich notatek, a także zamieszczono strony informacyjne o Radiu Maryja i jego dziełach” – przeczytamy na stronie księgarni.

Źródło: o2.pl

Zobacz również: