synowie Księżnej Diany
Foto: Instagram

Książę William i jego młodszy brat Harry rzekomo potajemnie podjęli szokującą decyzję w sprawie ciała swojej matki. Dziennikarze uważają, iż powodem są wstrząsające podejrzenia jakoby śmierć Księżnej Diany nie była zwykłym wypadkiem.

Śmierć Księżnej Diany ciągle wywołuje kontrowersje

Chociaż matka Księcia Williama i Księcia Harry’ego zginęła blisko 25 lat temu, to nadal okoliczności jej zgonu budzą sporo wątpliwości. Przypomnijmy, iż Księżna Diana poniosła śmierć na skutek obrażeń, których doznała 31 sierpnia 1997 roku w wypadku samochodowym w Paryżu.

Według oficjalnych ustaleń, kierowca pojazdu, którym podróżowała, stracił kontrolę nad autem i z impetem uderzył w mur jednego z paryskich tuneli. Księżna Diana jechała razem ze swoim ukochanym Dodim Al Fayedem. Mężczyzna zmarł na miejscu, natomiast matka Williama i Harry’ego w szpitalu. Policja ustaliła, iż Księżna Walii nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Z kolei mężczyzna kierujący samochodem był pod wpływem alkoholu.

W związku z tragiczną śmiercią Księżnej Diany pojawiło się wiele teorii spiskowych. Część osób uważało, iż wypadek został zlecony przez brytyjską rodzinę królewską. Rzekomo royalsowie chcieli się w ten sposób pozbyć sprawiającej im kłopoty „Królowej ludzkich serc”. Jeszcze inni twierdzili, że tragiczne zdarzenie drogowe to dzieło wrogów Dodi Al-Fayeda i jego ojca. Matka Księcia Williama i Harry’ego miała być przypadkową ofiarą.

Teraz po ponad 20 latach temat powrócił. Jeden z tabloidów twierdzi, iż synowie Księżnej Diany chcą raz na zawsze wyjaśnić okoliczności jej śmierci. Wnuki Królowej Elżbiety II rzekomo podejrzewają, że ich matka została zamordowana. Według informatora dziennika, książęta potajemnie zlecili ekshumację zwłok rodzicielki.

Co ciekawe, były mąż zmarłej jest podobno przeciwny ponownemu badaniu ciała Lady Di. Książę Karol miał nawet zagrozić swoim synom, iż jeśli sprzeciwią się jego woli, pozbawi ich książęcych przywilejów.

Myślicie, że w tych dziennikarskich doniesieniach kryje się choć odrobina prawdy? Czy może uważacie, że to mało prawdopodobne, gdyż William i Harry nie mają ze sobą praktycznie kontaktu? Zatem jak niby mieliby wspólnie zlecić ekshumację? Jedno jest pewne, jak na razie nie pojawiło się żadne oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Źródło: Plotek, Pomponik

Zobacz również: