Andrzej Duda

Stało się. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, określanej mianem lex TVN.

Jest decyzja Andrzeja Dudy. Nie ma zaskoczenia

Krótko przed 12:30 dzisiaj Andrzej Duda przekazał swoją decyzję co do ustawy, uderzającej zdaniem wielu osób w stację TVN.

„Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją.” – przekazał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. „Jeśli zawarliśmy umowę, musimy jej dotrzymywać. Jeśli my nie będziemy dotrzymywać umów, inni też ich nie będą dotrzymywali.” – dodał po chwili Andrzej Duda.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał, że kierował się nie tylko prawem i dobrymi relacjami ze Stanami Zjednoczonymi, ale też opiniami większości Polaków. „Podzieliłem zdanie większości rodaków, z którymi rozmawiałem.” – usłyszeliśmy. Zdaniem rodaków, ta ustawa wywołała spory niepokój społeczny, a w obecnych czasach, także zdaniem Prezydenta RP jest on niepotrzebny.

„Apeluję, by Sejm przyjął odpowiednie rozwiązania ws. ograniczenia udziału podmiotów zagranicznych w spółkach rynku medialnego, ale żeby zrobić to na przyszłość. W sposób uporządkowany bez wrzutek legislacyjnych.” – zaapelował Duda.

źródło: media

Zobacz również: