sondaż

Spore zmiany w sondażu wyborczym, w stosunku do tego, co prezentowaliśmy w ostatnich tygodniach. Wciąż liderem jest Prawo i Sprawiedliwość, jednak na sile zyskuje Platforma Obywatelska. Fatalny wynik notuje za to ruch Szymona Hołowni.

Tusk goni Kaczyńskiego, Hołownia może się jedynie przyglądać

Najnowszy sondaż United Surveys zrealizowany dla portalu Wirtualna Polska wskazuje, że wciąż liderem poparcia wśród Polaków jest Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 32,1% głosów. Coraz bliżej PiS-u znajduje się Platforma Obywatelska. Wygląda na to, że partia, której przewodzi Donald Tusk złapała przysłowiowy drugi oddech. W tym momencie na PO chce głosować 24,9% respondentów wskazanego sondażu.

W dół pikuje za to Polska 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie, które jeszcze jakiś czas temu znajdowało się za plecami PiS-u i zepchnęło z drugiej pozycji Platformę Obywatelską, teraz nie może liczyć nawet na 10% głosów. Na Polskę 2050 Szymona Hołowni chce głosować 9,2% respondentów.

Ciekawie jest też na kolejnych miejscach. Poparcie traci Konfederacja, a zyskuje Polskie Stronnictwo Ludowe. Wyżej jednak, bo na czwartym miejscu znalazła się Lewica z 8,1% poparciem. Na Polskie Stronnictwo Ludowe chce głosować 6,5% pytanych, a na Konfederację 5,1% respondentów.

Co ciekawe, w sondażu zrealizowanym na zlecenie Wirtualnej Polski sprawdzono też, na jakie poparcie mogłaby liczyć AgroUnia, jeśli zdecydowałaby się na start w wyborach. 0,7% to jednak granica błędu. 13,3% pytanych wciąż nie wie na kogo zagłosować i zapewne o tę grupę osób przy najbliższych wyborach będzie toczyła się najbardziej zagorzała walka. Mogą oni zdecydować dosłownie o wszystkim.

źródło: Wirtualna Polska, United Surveys, wmeritum.pl

Zobacz również: