porwanie dziecka
Foto: zdjęcie ilustracyjne

Skandaliczna sytuacja miała miejsce w jednej z komend policji na terenie naszego kraju. Okazało się, że pełniący na posterunku dyżur policjanci byli pijani. Bulwersujące fakty wyszły na jaw dzięki interwencji zaniepokojonego mieszkańca.  

Policjanci zostali zbadani alkomatem. Wyniki okazały się porażające

Niezwykle bulwersujące zdarzenie miało miejsce w Wielkopolsce w minioną sobotę rano. Do komendy policji w Kole przyszedł jeden z mieszkańców. Człowiek ten zamierzał dokonać zgłoszenia. W tym dniu dyżur na posterunku pełniło dwóch policjantów.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami, mężczyzna odniósł wrażenie, iż mundurowi są w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Czujny mieszkaniec powiatu kolskiego zaalarmował przełożonego policjantów.

Komendant kolskiej policji natychmiast zjawił się na miejscu. Szef policjantów nakazał zbadanie funkcjonariuszy alkomatem. Wyniki mogły zaskoczyć niejednego. Okazało się, że jeden z mundurowych miał nieco ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast drugi z pełniących służbę „wydmuchał” ponad 2,5 promila. „Następnie o sprawie został też powiadomiony komendant powiatowy policji w Kole, który przybył na miejsce. Komendant polecił zbadanie stanu psychofizycznego dyżurnych i niestety to badanie wskazało, że są oni pod wpływem alkoholu” – przekazał rzecznik prasowy policji w Kole st. asp. Daniel Boła.

Tym co szokuje najbardziej jest fakt, iż obaj policjanci byli niezwykle doświadczonymi stróżami prawa. Jeden z nich służył w policji 26 lat. Z kolei drugi miał za sobą 19 lat służby. Prawdopodobnie mundurowi pełnili dyżur od piątkowego wieczoru. W sobotę rano, kiedy na posterunku pojawił się mieszkaniec, stróże prawa mieli już kończyć swoją pracę.

Daniel Boła poinformował, iż stróże prawa zostali od razu odsunięci od wykonywania obowiązków służbowych. Mało tego, ruszył proces mający na celu wydalenie ich ze służby. Co ciekawe, mundurowi nie próbowali nawet wyjaśnić swojego skandalicznego zachowania. Dodajmy, że wg mediów, jeden z pijanych funkcjonariuszy zamierza odejść po opisywanym incydencie na emeryturę. „Jeden z nich – jak wynika z naszych informacji – złożył podanie o przejście na emeryturę” – przekazali dziennikarze.

Źródło: o2.pl, RMF FM, wp.pl

Zobacz również: