wiatr pogoda

Niestety, sobota na drogach nie zaczęła się najlepiej. Media donoszą, że w Płocku doszło do poważnego wypadku, w którym uczestniczyła karetka pogotowia oraz samochód ciężarowy. Znamy szczegóły.

Karetka pogotowia zderzyła się z samochodem ciężarowym

Do feralnego w skutkach zderzenia drogowego doszło na Rondzie Wojska Polskiego w Płocku. Jadąca na sygnale karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z samochodem ciężarowym. Dwóch sanitariuszy oraz pacjent przewożony karetką trafili już do szpitali. Utrudnienia w miejscu zdarzenia mogą potrwać przez najbliższych kilka godzin.

„Karetka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, czyli była pojazdem uprzywilejowanym.” – donosi portal Interia.pl. „Doszło do zderzenia z samochodem ciężarowym, który jechał w kierunku Mostu Solidarności.” – dodaje rzecznik Komendy Miejskiej Polski w Płocku, podkomisarz Marta Lewandowska.

Poza informacją, że w wypadku ranne zostały trzy osoby – wszystkie z karetki pogotowia – media nie podają jakichkolwiek informacji na temat ich stan zdrowia. Będziemy wracali do tego tematu. Zdjęcie z miejsca wypadku, które widać powyżej pokazuje jednak, że osoby podróżujące karetką miały sporo szczęścia. Ambulans został dosłownie zmiażdżony.

źródło: Interia, PAP, Petronews

Zobacz również: