Rosja wojsko

Niestety, ale wygląda na to, że Władimir Putin nic nie robi sobie z ostrzeżeń Unii Europejskiej, NATO czy Stanów Zjednoczonych. Na opublikowanych właśnie w internecie nagraniach wideo widać, jak specjalistyczny wojskowy sprzęt zmierza w okolice granicy.

Rosja wysyła kolejne wojska w okolice granicy z Ukrainą

Na Twitterze pojawiło się wiele zdjęć i kilka nagrań wideo, które publikujemy u dołu naszego tekstu. Widać na nim, jak ciężki i specjalistyczny wojskowy sprzęt Rosjan podąża w kierunku granicy z Ukrainą. Jak zauważają światowi obserwatorzy, może tam dojść do prowokacji i konfliktu zbrojnego. Ryzyko jest bardzo poważne.

„Na nagraniach można zauważyć elementy związane z systemem obrony przeciwlotniczej Buk-M1 (kod NATO SA-11 Gadfly), na stacji Maslovka w obwodzie woroneskim (zachodnia Rosja).” – czytamy w portalu wmeritum.pl. Rosja przemieszcza także na tereny sąsiadujące z Ukrainą rakiety ziemia-powietrze. To jeszcze nie koniec niepokojących informacji.

„Na nagraniach widać również pojazdy transportowe 9T229, które służą do przewozu rakiet. Zidentyfikowano również radary 9A310M1 (TELAR), czołgi T-80U i samobieżne haubice Msta-S.” – dodaje rzeczone przez nas źródło, powołując się na ekspertów z Conflict Intelligence Team (CIT).

„Według CIT zarejestrowany na nagraniach sprzęt wskazuje, że Rosja sprowadziła najprawdopodobniej 4. Dywizję Pancerna Gwardii, 288. Brygadę Artylerii i 49. Brygadę Rakietową Obrony Powietrznej, z których wszystkie są częścią 1. Armii Pancernej Gwardii.” – dodaje portal wmeritum.pl. Wszystko widać na poniższych zdjęciach i nagraniach wideo.

W co gra Rosja? Trudno powiedzieć. Wydaje się, że Władimir Putin jest zdolny do wszystkiego. Może to być zwykła próba pokazania siły, prowokacja, ale i początek konfliktu zbrojnego z Ukrainą. Mamy jednak nadzieję, że ostatni – najgorszy scenariusz – się nie spełni.

źródło: wmeritum.pl, Twitter

Zobacz również: