Rosjanie zabili sportowca

Smutne informacje na temat śmierci znanego dziennikarza pojawiły się wczoraj późnym wieczorem. Przekazało je m.in. Polskie Radio oraz Polska Agencja Prasowa. Niestety, najgorsze się potwierdziło.

Włodzimierz Pac nie żyje. Dziennikarz miał 54 lata

Dziennikarz był wieloletnim i niezwykle zasłużonym korespondentem Polskiego Radia z Rosji i z Białorusi. Włodzimierz Pac zmarł w wieku 54 lat w Mińsku. Pozostawił żonę oraz dwójkę dzieci.

„Pracę w Polskim Radiu zaczął na początku lat 90. ubiegłego wieku.” – wspominają go koledzy na stronie Polskiego Radia. Włodzimierz Pac wypełniał jednocześnie misje dziennikarza i korespondenta. „Utrzymywał kontakty z białoruską opozycją i z Polakami na Białorusi, uczestnicząc z mikrofonem Polskiego Radia w organizowanych przez nich inicjatywach. Relacjonował obchody podtrzymujące polskość i uroczystości upamiętniające Polaków i Białorusinów prześladowanych przez reżim komunistyczny.” – donosi Polskie Radio.

„Smutek. Nigdy nie poznałem człowieka ale jego korespondencje z charakterystycznym akcentowaniem i zaciągnaniem oraz końcówką” – komentuje śmierć Paca jeden z innych korespondentów TVP, Cezary Gmyz.

„Mój kolega i wyjątkowo dobry, życzliwy i ciepły człowiek, o otwartym sercu, profesjonalny dziennikarz, człowiek-instytucja, wiedział o Białorusi, jak mało kto.” – dodaje Piotr Pogorzelski, współpracownik telewizji Biełsat.

Do wiadomości publicznej nie podano przyczyn śmierci Włodzimierza Paca. W przestrzeni publicznej pojawiło się kilka nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji, jednak ze względu na spokój rodziny i zmarłego, nie będziemy ich kolportować dalej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

źródło: Polskie Radio, PAP, media

Zobacz również: