Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Klienci jednego z największych banków w naszym kraju muszą przygotować się na spore utrudnienia. Co ciekawe, mowa o milionach Polaków, których w sobotę i niedzielę może spotkać nieprzyjemna niespodzianka. Oto szczegóły.

Prace modernizacyjne w dużym banku potrwają przez 2 dni

Jeden z czołowych banków w Polsce wydał komunikat. Mowa o PKO BP, czyli instytucji, która obsługuje blisko 11 milionów osób w naszym kraju. Wszyscy oni muszą przygotować się na spore problemy w najbliższych dniach.

Instytucja opublikowała komunikat, w którym poinformowała o pracach modernizacyjnych. Dodajmy, iż wynikające z tego tytułu utrudnienia potrwają aż 2 dni. „PKO BP planuje prace modernizacyjne na cały najbliższy weekend, tj. 20 i 21 listopada 2021 roku” – dowiadujemy się z oficjalnej informacji.

Jak nie trudno się domyślić, prace spowodują przerwy techniczne w trakcie których nie będzie możliwy dostęp do niektórych produktów i usług. Oto szczegóły utrudnień, z którymi muszą liczyć się klienci PKO BP.

Niewątpliwie ograniczenia na jakie napotkają w weekend klienci banku, nie należą do przyjemnych. Można wręcz powiedzieć, że trzeba się przygotować na najgorsze. Zacznijmy jednak od soboty, czyli pierwszego dnia prac modernizacyjnych.

Przez całą sobotę 20 listopada nie będą dostępne usługi maklerskie. Oprócz tego, w godz. 0:00-3:00 klienci nie skorzystają z usługi przelewów natychmiastowych (Elixir Express). Dużo gorzej będzie niestety w niedzielę. „W niedzielę 21 listopada od godz. 00:00 do godz. 12:00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. W ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie tylko autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty. W czasie przerwy aplikacja iPKO Biznes mobile będzie niedostępna, a działanie aplikacji IKO będzie ograniczone do wypłat z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą BLIK. Mogą wystąpić krótkotrwałe utrudnienia w płaceniu kartami” – przeczytamy na stronie instytucji.

W związku z powyższym, klienci banku powinni zaopatrzyć się w gotówkę. W końcu muszą się oni liczyć z najgorszym, czyli problemami w płatnościach kartami oraz opłacaniu rachunków online.

Źródło: PKO BP

Zobacz również: