TVN

TVN traci kolejną gwiazdę. Właśnie pojawiła się informacja, iż jedna z twarzy stacji odchodzi do konkurencji. Oto kulisy zaskakującego transferu personalnego.

Dziennikarka po 9 latach odchodzi z TVN

Jeden ze znanych portali internetowych przekazał zaskakującą wiadomość. Po 9 latach owocnej współpracy z TVN odchodzi Katarzyna Zdanowicz. Dziennikarka rozstała się ze swoim dotychczasowym pracodawcą w minionym miesiącu tj. w październiku.

Była gwiazda TVN jest znana szerszej widowni jako prowadząca magazyn „Polska i świat”. Dla popularnego kanału informacyjnego zaczęła pracować od 2012 roku. Najpierw prowadziła pasmo informacyjne „Dzień na żywo”. Dwa lata później została gospodynią programu „Polska i świat”. W trakcie pandemii COVID-19, począwszy od sierpnia minionego roku, współtworzyła cykl „Koronawirus raport. Szkoła”.

Gdzie teraz będzie pracować Katarzyna Zdanowicz? Otóż dziennikarka powróci do jednego ze swoich poprzednich pracodawców. Chodzi o telewizję Polsat, z którą gwiazda pożegnała się 9 lat temu. Kobieta po raz pierwszy pojawi się na antenie stacji na przełomie 2021 i 2022 roku. Być może będzie to sylwester lub 1 stycznia. Wiele wskazuje na to, iż blondwłosa publicystka poprowadzi główne wydania „Wydarzeń” w weekendy oraz po południu w dni powszednie.

Przypuszczalnie większość z nas kojarzy dziennikarkę tylko i wyłącznie z anteny TVN. Tymczasem kobieta zajmuje się także pisaniem. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynała w „Gazecie Wyborczej”. Później była „Polityka”, a następnie 9-letnia współpraca z Polsatem, do którego teraz powróciła. W latach 2008-2012 odpowiadała m.in. za produkcję „Wydarzeń”. Prowadziła również inne programy informacyjne i publicystyczne na antenie tej stacji. Z kolei dwa miesiące temu ukazała się książka jej autorstwa. Nosi ona tytuł „Zawsze mówi, że wróci”. Jest to historia losów dziewięciu kobiet, które są żonami lub partnerkami himalaistów.

Na koniec dodajmy, iż to kolejny dziennikarski transfer w wykonaniu Polsatu. Dotąd najbardziej medialne było przejście do stacji Michała Cholewińskiego, który wcześniej był związany z TVP Info.

Źródło: Wirtualnemedia.pl, Instagram

Zobacz również: