Królowa Elżbieta II stan zdrowia

Od kilku tygodni stan zdrowia Królowej Elżbiety II jest tematem numer jeden na Wyspach Brytyjskich, a dość szeroko rozpisują się o nim także media na całym świecie. Niestety, ale brytyjska rodzina królewska kolejny raz nie może przekazać dobrych informacji. Stan zdrowia głowy rodziny uległ znów pogorszeniu.

Królowa Elżbieta II w coraz gorszym stanie

Wszyscy mieszkańcy Wielkiej Brytanii czekali na dzisiejszy dzień. To właśnie w niedzielę, 14 listopada, Królowa Elżbieta II po raz pierwszy od swojego pobytu w szpitalu miała wziąć udział w oficjalnych uroczystościach. Niestety nie miało to miejsca. Wszystko przez pogarszający się stan zdrowia monarchini.

Kolorowa prasa zastanawia się, czy nieobecność Królowej Elżbiety II podczas niedzieli pamięci, która upamiętnia zaangażowanie żołnierzy i cywilów Wspólnoty Brytyjskiej w dwie wojny światowe, nie jest spowodowana jej ostatnią wizytą w szpitalu. Spekuluje się o tym, że Królowa Elżbieta II została wypisana do domu, ale jej stan daleko odbiega od tego, czego oczekują lekarze i najbliżsi. To jednak nieoficjalne informacje. Jakie są te oficjalne, płynące z Pałacu Buckingham?

Pojawiło się oficjalne oświadczenie w sprawie niedyspozycji Królowej Elżbiety II. W nim czytamy, że lekarze zabronili monarchini wzięcia udziału w uroczystościach ze względu na poważne problemy z kręgosłupem. Uraz ten ma nie mieć związku z jej wcześniejszym pobytem w szpitalu, jednak i tak, mało kto na Wyspach Brytyjskich daje wiarę tej wersji.

„95-latka chciała wrócić do obowiązków po przerwie spowodowanej pogorszeniem stanu zdrowia. Nie udało się. Podobno uraz kręgosłupa nie ma związku z ostatnią hospitalizacją królowej.” – czytamy w materiale Wirtualnej Polski, która cytuje BBC i inne media na Wyspach Brytyjskich.

źródło: BBC, media, Wirtualna Polska

Zobacz również: