wojna na Ukrainie

Kolejne, bardzo niepokojące doniesienia z granicy polsko-białoruskiej. Mowa nawet o 50 nielegalnych migrantach, którzy siłowo wdarli się na teren Rzeczypospolitej Polskiej. Obrzucali funkcjonariuszy policji i Straży Granicznej kamieniami. Są ranni.

Kolejni migranci przedarli się do Polski

To już kolejny taki incydent przy polsko-białoruskiej granicy. „Około 50 migrantów siłowo wdarło się w sobotę na teren Polski przez polsko-białoruską granicę w rejonie Sarzyny w gminie Dubicze Cerkiewne (Podlaskie).” – donosi Polsat News. Wszystko miało miejsce oczywiście pod osłoną nocy.

Jak dodaje Polskie Radio, migranci siłowo sforsowali ogrodzenie i zaatakowali strażników kamieniami. „Jeden funkcjonariusz został ranny. Sytuacja jest coraz trudniejsza.” – czytamy w poście, który na Twitterze zamieścił Krzysztof Bosak, powołując się na informacje usłyszaną w Polskim Radiu.

Chwilę później wszystko potwierdziła podlaska policja. „Po 20 w okolicach Kolonii Klukowicze, podczas próby siłowego przekroczenia granicy zaatakowani zostali Policjanci. Rzucony kamień trafił w kask funkcjonariusza. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został hełm chroniący głowę policjanta.” – możemy przeczytać w jej komunikacie w mediach społecznościowych. Inne media dodają, że lekko ranni zostali także inni funkcjonariusze.

Polsat News dodaje z kolei, że w poszukiwaniach migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę wzięło udział 21 funkcjonariuszy policji, żołnierzy oraz Straży Granicznej. „Cała grupa została zatrzymana.” – potwierdził Błażej Poboży, wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Administracji. Dokonano zatrzymania 22 obywateli Iraku, którzy nielegalnie wdarli się na teren Rzeczypospolitej Polskiej. Wszyscy zostali przekazani Straży Granicznej.

To jednak nie jedyny incydent, jaki miał miejsce minionej nocy. O kolejnej próbie siłowego sforsowania polsko-białoruskiej granicy informuje także Ministerstwo Obrony Narodowej. Na poniższych zdjęciach widać gruz i kamienie, którymi posługują się migranci, żeby przedrzeć się przez polskie służby. Ten atak, jak donosi Ministerstwo Obrony Narodowej został jednak odparty.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1459801773007380480

źródło: Polskie Radio, Polsat, Twitter, media

Zobacz również: