wybuch gazu

Wygląda na to, że konflikt przy granicy polsko-białoruskiej zaognia się coraz bardziej. Do przerażających scen doszło minionej nocy. Pod osłoną nocy, w rejonie Czeremcha do akcji wkroczyli białoruscy żołnierze.

Białorusini przeprowadzili kolejny atak

O wszystkim informuje Straż Graniczna, która obok Ministerstwa Obrony Narodowej, ze względu na wprowadzony stan wyjątkowy, jest jedynym nośnikiem informacji z polsko-białoruskiej granicy. W poście opublikowanym w mediach społecznościowych czytamy, że w rejonie miejscowości Czeremcha, białoruscy żołnierze zaczęli niszczyć zaporę graniczną. wyrywali słupki, przecinali ogrodzenia. Mało tego, żołnierze oślepiali polskie służby laserem, a tuż obok 100 osobowa grupowa migrantów próbowała sforsować zasieki. To jeszcze nie wszystko. Białorusini wyposażyli migrantów w gaz łzawiący. On został użyty w kierunku polskich służb.

W internecie pojawiło się nagranie wideo z ataku na polskie służby, które publikujemy poniżej. Jak widać, niestety, ale prowokacjom nie ma końca. Na całe szczęście polskie służby zachowują profesjonalizm i kolejny raz odparły próbę siłowego sforsowania granicy państwa.

Straż Graniczna informuje także, że wciąż nie maleje liczba nielegalnych prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Jak czytamy, tylko minionego dnia doszło to 219 takich prób. Wszystkie zostały udaremnione przez polskie służby. W związku z tym zatrzymano trzy osoby, a wobec 78 osób wydano decyzję o opuszczeniu terytorium Polski. Dodatkowo, jeden obywatel naszego kraju został zatrzymany za pomocnictwo w próbie nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

źródło: Straż Graniczna

Zobacz również: