Straż Graniczna

Jak donosi Ministerstwo Obrony Narodowej, migranci przekroczyli przejście graniczne w Kużnicy. Trwa ciąg dalszy kryzysu migracyjnego. Białoruskie służby dopuszczają się kolejnych prowokacji. Tym razem mowa o oślepianiu polskich służb laserem.

Migranci przekroczyli przejście graniczne

Straż Graniczna i Ministerstwo Obrony Narodowej donosi o narastających prowokacjach i coraz częstszych próbach siłowego sforsowania granicy polsko-białoruskiej. W okolicach granicy koczuje wciąż około 4 tysiące migrantów.

O fakcie nielegalnego przekroczenia granicy po stronie białoruskiej poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Jak się okazuje, grupa szybko została powstrzymana przez Wojsko Polskie, Straż Graniczną i Policję. „Z kolei białoruskie wojsko stosuje nową metodę prowokacji – ostatniej nocy oślepiano laserem polskich funkcjonariuszy.” – dodaje portal Interia.pl.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1459085991667539970

Na powyższym nagraniu wideo widać, jak migranci rozpoczęli marsz wzdłuż zasieków granicznych. Do całej sprawy odniósł się już szef Ministerstwa Obrony Narodowej. „Postawa służb jest bardzo profesjonalna. Jesteśmy przygotowani, żeby odeprzeć ataki, które mają miejsce na granicy.” – przyznał Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/TOPTVPINFO/status/1459120035444641793

Próba nielegalnego przekroczenia granicy miała także miejsce w nocy. „W nocy grupa około 40 osób, w większości kobiet i dzieci, została podprowadzona bardzo blisko granicy z Polską. Grupa była naciskana przez towarzyszące jej służby białoruskie, aby przekroczyła nielegalnie granice.” – czytamy na łamach portalu Interia.pl. Ostatecznie osoby te odeszły od ogrodzeń granicznych.

źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej, PAP, Interia.pl, media

Zobacz również: