źródło; Twitter

Donald Tusk odpowiedział na film, który pojawił się dziś w sieci po Marszu Niepodległości. Jego wpis na Twitterze okazał się być dość zaskakującym: „Palę się do jeszcze cięższej pracy na rzecz Niepodległej” – przeczytaliśmy w poście lidera Platformy.

Film, od którego zaczęła się internetowa dyskusja pojawił się zaledwie kilka godzin temu, a już zebrał ponad 80 tysięcy wyświetleń. Według medialnych doniesień powstał on w Warszawie w czasie przemarszu uczestników Marszu Niepodległości.

Swoje „pięć minut” w Internecie materiał nie zawdzięcza jedynie reakcji samego zainteresowanego. Nagranie bowiem miał narrację polityczną i dotyczyło Donalda Tuska. Jego kontrowersyjny wydźwięk natomiast wiązał się z faktem, iż jego bohaterzy na wizji palili zdjęcie przewodniczącego PO wykrzykując przy tym znaczące „pal się, ty k***o”. Co więcej post udostępnił jeden z posłów KO Michał Szczerba, którego zdaniem winnym tej sytuacji jest organizator marszu.

Donald Tusk komentuje incydent z Marszu Niepodległości

O dziwo Donald Tusk odniósł się do zyskującego rozgłos nagrania. Nie długi i dość lakoniczny wpis na twitterowym koncie polityka wzbudził sporo emocji, często nawet tych skrajnych. Post Donalda Tuska miał być najwyraźniej pokazaniem jego dystansu do sytuacji, co tym bardziej wzbudziło sporą dyskusję wśród internatów.

„Palę się do jeszcze cięższej pracy na rzecz Niepodległej!” – czytamy we wpisie Donalda Tuska.

Najpopularniejszym komentarzem pod wpisem lidera PO okazał się ten, którego autorem jest dziennikarz Samuel Pereira: „Jescze cięższej”? Nie wiem czy Polska to wytrzyma” – pisał z ironią. Z drugiej z kolei strony pojawiały się także wpisy doceniające takie podejście do sprawy polityka: „Szacun za dystans” – pisała jednak z twitterowiczek.

źródło: radiozet.pl, twitter.com

Zobacz również: