atak granica polsko-białoruska

Wciąż niespokojnie na polsko-białoruskiej granicy. Jak donosi Straż Graniczna i Ministerstwo Obrony Narodowej, nie tylko nie ustają próby nielegalnego przekroczenia granicy, ale też kolejne prowokacje ze strony migrantów, pchanych do tego przez białoruskie służby. Właśnie do internetu trafiło nagranie wideo z ostatniego ataku na polski posterunek.

Niebezpiecznie przy polsko-białoruskiej granicy. Atak na polski posterunek

Z racji obowiązującego w przygranicznym pasie stanu wyjątkowego, wydarzenia z granicy relacjonuje Straż Graniczna oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Codzienne raporty mówią o tym, że nielegalnie polsko-białoruską granicę próbują przekroczyć spore grupy osób. To nawet kilkaset incydentów każdego dnia. Służby mają więc co robić. Jednak to nie jedyne wyzwanie, z którym muszą się zmagać w obronie polskiej granicy.

Kolejnymi z nich są liczne prowokacje ze strony białoruskiej czy ataki na polski posterunek. Jeden z takich ataków został zarejestrowany przez Straż Graniczną. Do internetu trafiło nagranie wideo, na którym widać jak grupa młodych migrantów próbuje sforsować polski posterunek.

„Z takimi sytuacjami codziennie mierzą się polscy żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej. Grupa migrantów – młodych mężczyzn – w obecności co najmniej jednego Białorusina zaatakowała dziś nasze posterunki.” – opisuje widoczne poniżej wideo Ministerstwo Obrony Narodowej.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1457310166211235843

„Agresywne zachowania migrantów w kierunku polskich służb to już niemal codzienność. Zachowujemy spokój. Nie damy się sprowokować.” – informuje z kolei Straż Graniczna, która trzeba przyznać, że ze swoich zadań, jakimi jest ochrona polskich granic, wywiązuje się wyjątkowo profesjonalnie.

Straż Graniczna poinformowała także, że wczoraj miała miejsce kolejna zmasowana próba przekroczenia polskiej granicy. Chodzi aż o 240 prób nielegalnego przekroczenia granicy w ciągu jednego dnia. „Zatrzymano 13 osób (6ob. IND, 5ob. SYR, 1ob. NGA, 1ob. CIV). Wobec 93 osób wydane zostały postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Za pomocnictwo zatrzymano 3 os.(2ob. SYR, 1ob.GEO).” – informuje Straż Graniczna.

źródło: Twitter, media

Zobacz również: