Sebastian Szczęsny z TVP do TVN

Rynek medialny bywa bezwzględny. Przekonują się o tym widzowie, którzy co kilka lat, a nawet i co rok zmuszani są do zmiany operatorów telewizji, chcąc oglądać kanały, które posiadają prawa do ich ulubionych rozgrywek. Prawa do transmisji sportowych powodują też ruchy kadrowe. Właśnie internet obiegła wieść, że znany dziennikarz sportowy TVP po 17 latach pracy przenosi się do konkurencyjnej stacji TVN.

Sebastian Szczęsny zamienia TVP na TVN

„Dziennikarz sportowy Sebastian Szczęsny po 17 latach rozstał się z Telewizją Polską. Przejdzie do TVN Grupy Discovery, gdzie będzie komentować zawody PŚ w skokach narciarskich mężczyzn.” – ogłosiły dziś rano Wirtualne Media.

Nie ma wątpliwości, że to jeden największych transferów w dziennikarstwie sportowym w ostatnich latach. Do tej pory Sebastian Szczęsny był nierozłącznie kojarzony z TVP. Komentował tam skoki narciarskie, kolarstwo, ale też wiele innych dyscyplin. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że Szczęsny poszedł za swoją miłością do skoków. To dlatego zmienił pracodawcę na TVP, aby mógł dalej pracować przy królowej zimowych sportów.

„Wpierw był ekspertem w studiu sportowym PŚ w skokach narciarskich, a następnie przez wiele lat (do wiosny 2021 roku) był jednym z głównych komentatorów zawodów (obok m.in. Włodzimierza Szaranowicza, Przemysława Babiarza i Stanisława Snopka). Szczęsny w TVP również komentował m.in. gale boksu zawodowego, zawody w podnoszeniu ciężarów, narciarstwie alpejskim oraz wyścigi kolarskie.” – wspomina bogaty okres Szczęsnego w TVP portal wirtualnemedia.pl.

źródło: wirtualnemedia.pl

Zobacz również: