referendum Unia Europejska

Niektórych polityków Zjednoczonej Prawicy nie przekonują nawet wyniki sondażu, w którym poznaliśmy ilu Polaków chce wyjścia z Unii Europejskiej. Przykładowo, Janusz Kowalski z Solidarnej Polski jest zdania, że powinno zostać przeprowadzone w tej kwestii referendum. Ostro odpowiedział mu Marszałek Sejmu RP, Ryszard Terlecki.

Co z referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej? Janusz Kowalski przyznał jednoznacznie

Poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski w programie Onet Opinie przyznał, że popiera przeprowadzenie referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Zdaniem polityka, to właśnie obywatele powinni mieć decydujący głos w tejże kwestii. „2027 rok, kiedy zakończy się obecna perspektywa budżetowa, to będzie czas, kiedy może być referendum w sprawie wyjścia Polski z UE. Jeśli nie zatrzymamy eurokratów, koszty życia w Polsce będą zbyt duże. Wyjście Polski z UE uderzy w gospodarkę niemiecką, dlatego musimy zacząć grać twardo. Polska nie może być żebrakiem UE.” – komentuje ostro rzeczony Janusz Kowalski.

Co ciekawe, swojemu koledze ze Zjednoczonej Prawicy odpowiedział Marszałek Sejmu, Ryszard Terlecki. I nie była to zapewne odpowiedź, której Kowalski oczekiwał. Poleciały iskry. „Pan Kowalski to może referendum u siebie w domu zrobić, a nie zapowiadać, że zrobi je w Polsce, także nie ma specjalnie o czym rozmawiać.” – skomentował Terlecki, pytany przez dziennikarzy o wypowiedź Janusza Kowalskiego na temat wyjścia Polski ze struktur Unii Europejskiej.

To jednak nie jedyne słowa, którymi Ryszard Terlecki uderzył w Janusza Kowalskiego. „Myśli, że takimi wypowiedziami przysporzy sobie poparcia wyborców.” – wypalił Terlecki, sugerując, że zdecydowanie wypowiedzi Kowalskiego mają wyłącznie na celu właśnie bicie politycznej piany.

Słowa Janusza Kowalskiego skomentował także Donald Tusk. „Kongres USA dyskutuje o możliwych sankcjach na Polskę i wycofaniu wojsk amerykańskich z naszego kraju. Tego samego dnia PiS ustami posła Kowalskiego wskazuje 2027 rok jako datę referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii. Tak wygląda zdrada stanu.” – napisał przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Twitterze.

Na odpowiedź Kowalskiego dla Donalda Tuska nie trzeba było długo czekać.

źródło: Wirtualna Polska, Onet Opinie

Zobacz również: