bójka msza święta

Przerażające sceny podczas mszy świętej. Ksiądz zwrócił uwagę o brak maseczki i wówczas wszystko się zaczęło. Mężczyzna wszedł przed ołtarz i zaczął grozić księdzu. Wtedy pojawili się inni wierni. Wywiązała się regularna bijatyka. Mamy nagranie.

Bójka podczas mszy świętej. Ksiądz interweniował o brak maseczki

Gdyby nie nagranie wideo, ciężko byłoby uwierzyć, że takie sceny faktycznie miały miejsce w kościele. Nic na to nie wskazywało, a wystarczyło ledwie kilkanaście sekund, by przed ołtarzem wywiązała się, co tu dużo ukrywać, regularna bitwa wiernych.

Prowadzący mszę świętą ksiądz zdecydował się z ołtarza napomnieć jednego z mężczyzn, że ten nie ma założonej maseczki. Mężczyzna nie wytrzymał. Postanowił wejść przed ołtarz, podejść do księdza. Wyraźnie widać, jak wymachuje rękoma i grozi duchownemu. Wystarczyło kilka sekund, a przed ołtarzem pojawili się kolejni wierni, którzy próbowali powstrzymać zdenerwowanego mężczyznę. Wywiązała się regularna szarpanina i bijatyka. Wszystko nagrały kościelne kamery.

Podczas awantury ksiądz prosił wiernych o wezwanie pomocy. Ostatecznie sytuację udało się opanować. Agresywny mężczyzna został siłą wyprowadzony z kościoła, gdzie ujęła go policja. Sceny spod ołtarza widać na poniższym nagraniu wideo. Warto dodać, że cała sytuacja nie miała miejsca w Polsce, a w Stanach Zjednoczonych. Wszystko wydarzyło się w parafii pod wezwaniem Franciszki Cabrini w Lakewood.

https://twitter.com/BryanPassifiume/status/1452653580939317254

Zobacz również: