Wiadomości TVP

Oglądając wczorajsze wydanie Wiadomości TVP można zastanawiać się, czy Telewizja Polska zanotowała niestety, kolejną już w ostatnim czasie wpadkę, czy jednak była to celowa prowokacja. Chodzi o wyemitowany w materiale film, którzy przedstawiał zupełnie inne sceny, niż te, opisywane przez reportera. Mamy też nagranie.

Wiadomości TVP zanotowały gigantyczną wpadkę?

Internet aż wrze. Wszystko po materiale, który został wyemitowany podczas Wiadomości TVP. Materiał przedstawiał temat nielegalnej imigracji. W pewnym momencie poruszono temat strzelaniny, do jakiej doszło w Szwecji i za którą stali właśnie migranci. Problem jednak w tym, że nagranie, które miało przedstawiać sceny tej strzelaniny pochodziło z… zupełnie innego miejsca.

Jako jeden z pierwszych uwagę na ten fakt zwrócił użytkownik Twittera, Piotr Piotrowicz. Jego wpis możemy zobaczyć poniżej.

„Tymczasem wczoraj w „Wiadomościach” na TVP pokazali plan filmowy ze szwedzkiego serialu gangsterskiego „Snabba cash”, pokazując, do jakich to już strzelanin dochodzi w Szwecji.” – napisał rzeczony wyżej internauta.

„Fakt, że materiał zarejestrowany na planie „Snabba cash” został przedstawiony jako prawdziwa strzelanina, nie uszedł uwadze samych Szwedów. Artykuł na ten temat opublikowano m.in. na szwedzkim portalu Expressen, którego dziennikarze dotarli do producenta serialu Nicklasa Wikströma Nicastro.” – donosi z kolei portal o2.pl.

źródło: o2.pl, media, Twitter

Zobacz również: