Rosja

Bardzo złe informacje w sobotni poranek przekazują media i Ministerstwo Zdrowia. Mamy do czynienia z nowym rekordem liczby zakażeń podczas trwającej czwartej fali pandemii koronawirusa. Jest też niestety sporo zgonów.

Ministerstwo Zdrowia potwierdza. Niestety, ale mamy rekord

Stosunkowo szybko dzisiaj pojawił się najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia w sprawie liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. I niestety, mamy do czynienia z kolejnym rekordem podczas trwania czwartej fali pandemii. Wczoraj „licznik” wskazywał 9387 zakażeń. Dzisiaj, w sobotę rano, niestety, ale jest to już przyrost kolejnych 9798 nowych przypadków koronawirusa.

Jeśli spojrzymy na temat jeszcze szerzej, a konkretnie w ujęciu tygodniowym, to statystyki wyglądają jeszcze bardziej niepokojąco. Dokładnie w ostatnią sobotę mieliśmy 6274 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. To o ponad 3500 mniej, niż obecnie. Czwarta fala niestety nabiera na sile. Dzisiaj odnotowano także 115 zgonów. Podczas, gdy tydzień temu w sobotę 75.

Najwięcej przypadków zakażeń jest na Mazowszu, gdzie liczba nowych potwierdzonych zakażeń przekroczyła aż dwa tysiące. Niewiele lepiej jest na Lubelszczyźnie, gdzie wkrótce ten próg także może zostać osiągnięty. 694 przypadków to dane z Podlasia.

„W szpitalach przebywają 6603 osoby z COVID-19, w tym 545 pacjentów podłączonych do respiratorów.” – analizuje dane przekazane przez Ministerstwo Zdrowia portal Interia.pl.

źródło: Twitter, Ministerstwo Zdrowia, PAP, Interia.pl, media

Zobacz również: