pożar
zdjęcie podglądowe, Youtube

Niestety żywioł bywa nieubłagany. Kolejny raz, tym razem ogień dał o sobie znać. Nie żyje 8-letnia dziewczynka, a kilka osób zostało ewakuowanych ze swoich mieszkań. To pożar, który wybuchł w Poznaniu.

Straszliwy pożar. Nie żyje 8-letnia dziewczynka

Strażacy robili, co mogli, by ratować nie tylko mienie, ale przede wszystkim życie ludzkie. Część z osób zdołała się ewakuować z płonącego budynku jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Części pomogli właśnie strażacy. Niestety, ale najtragiczniejsze doniesienia są te, mówiące o śmierci 8-letniej dziewczynki. Jej uratować, pomimo ogromnych wysiłków, się nie udało.

Pożar mieszkania na parterze wybuchł w Poznaniu przy ulicy Akacjowej. Jak informuje portal wlkp112.pl, ewakuowano łącznie 22 osoby. 12 z nich w wydostaniu się z płonącego budynku musieli pomagać strażacy. „W szpitalu natomiast zmarła 8-letnia dziewczynka.” – informuje rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, podinspektor Iwona Liszczyńska.

Na miejscu, w którym wybuchł pożar pracowało kilka jednostek straży pożarnej. Pojawiły się też zastępy pogotowia ratunkowego, pogotowia gazowego oraz energetycznego. Na ten moment nie są znane jeszcze przyczyny pojawienia się ognia w mieszkaniu na parterze, które należało do budynku wielorodzinnego. Przyczyny ujawni śledztwo policyjne pod nadzorem prokuratury.

źródło: wlkp112.pl, OSP Luboń

Zobacz również: