Donald Tusk o rządzie PiS
Donald Tusk

Można ostatnio odnieść wrażenie, że Donald Tusk nie zwalnia ofensywy wytoczonej przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Tym razem w mocnym wywiadzie kolejny raz zaatakował przeciwny obóz polityczny i pogroził palcem, zarówno Jarosławowi Kaczyńskiemu, jak i Andrzejowi Dudzie.

Donald Tusk ostro o PiS, Kaczyńskim i Dudzie

„Nie mam wątpliwości, że atak PiS na sądy wiąże się bezpośrednio z korupcją tej władzy. Zdruzgotanie praworządności jest motywowane potrzebą bezkarności w budowaniu modelu państwa PiS, opartego o korupcję i nepotyzm.” – takim cytatem wypowiedzi Donalda Tuska zaczyna się materiał Onetu, którego dziennikarze porozmawiali z niedawno wybranym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Z ust Donalda Tuska padło wiele cierpkich słów, ale też i obietnic realnych kroków, które Tusk chce począć, kiedy dojdzie do władzy. Działania mają być wymierzone właśnie przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz Andrzejowi Dudzie.

„Jestem pełen najgorszych przeczuć, co może się znaleźć na tych 700 stronach nowego projektu obronności PiS. To może być ustawa nie tyle o obronności Polski, co równie dobrze obrony PiS przed utratą władzy.” – ostrzega Donald Tusk przed tym, co planuje rząd w najbliższym czasie.

Sam jednocześnie jest bardzo zmotywowany, aby dojść do władzy i zmieniać, w swoim odczuciu, Polskę na lepsze. „Jestem bardzo zdeterminowany i ciągle mimo upływu lat mam swoje marzenia dotyczące tego wielkiego projektu odbudowy. (…) Potrzebę zbudowania możliwie szerokiego politycznego frontu. Wiele na to wskazuje, że siła Platformy będzie kluczowa w tym najważniejszym zadaniu, jakim jest zmiana władzy w Polsce. Dla mnie priorytetem jest bezwzględnie zwycięstwo nad PiS.” – wymienia Donald Tusk.

Jednocześnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej zapowiada, że jeżeli dojdzie do władzy, zrobi wszystko aby odpowiedzialnych przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości pociągnąć do odpowiedzialności. „Odpowiedzialność za wielokrotne łamanie i naruszenie konstytucji ponoszą wszyscy przywódcy PiS od prezesa Kaczyńskiego i prezydenta Dudy począwszy. Więc powinni ponieść odpowiedzialność konstytucyjną i stanąć przed Trybunałem Stanu. Poprę takie rozwiązanie, jeśli będą takie możliwości po wyborach.” – grozi Tusk.

źródło: Onet

Zobacz również: