Donald Tusk kontra TVP

Donald Tusk przyzwyczaił, że nie pała zbytnią sympatią do TVP i vice versa. Nie można więc się dziwić, że kolejny raz na konferencji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej doszło do ostrego starcia, pomiędzy Tuskiem, a dziennikarzem TVP Info. Mamy nagranie.

Ostro pomiędzy Tuskiem, a Miłoszem Kłeczkiem z TVP Info

W mediach społecznościowych i na największych portalach internetowych już pojawiło się świeże nagranie z konferencji Donalda Tuska, na której przewodniczący Platformy Obywatelskiej starł się z dziennikarzem TVP Info, Miłoszem Kłeczkiem. Zdaniem części osób, Donald Tusk nie wytrzymał ciśnienia jak na rasowego polityka przystało, i zbytnio dał się ponieść emocjom. „Czuję się tak samo, jakby przesłuchiwał mnie funkcjonariusz SB.” – rzucił w pewnym momencie Tusk. O co dokładnie poszło?

„Po powrocie z europejskiego szczytu unijnego i EPP powiedział pan, że rozmawiał z wieloma premierami i kancelariami o sytuacji związanej z praworządnością w Polsce i że nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby pieniądze Polakom zabierać. Z kim konkretnie pan rozmawiał?” – dociekał Miłosz Kłeczek z TVP Info.

„Ja nic nie mówiłem o gwarancjach” – odparł Donald Tusk. „Powiedział pan, że nikomu, by do głowy nie przyszło, żeby Polakom te pieniądze zabrać, więc rozumiemy, że pan takie gwarancje otrzymał” – drążył Kłeczek. „Nie proszę pana. Jeśli pan słyszy swoje pytanie, to już się pan wstydzi” – wypalił Tusk.

Wymiana zdań nie miała końca. „Teraz ja chcę odpowiedzieć na pańskie pytanie i wyeliminować tezę zawartą w pańskim pytaniu. Nie dziwi mnie to, znamy pańską misję, ale nie znaczy to, że będę ulegał tego typu manipulacjom.” – kontynuował po chwili przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Rozmowa zeszła na ostre tory

„Czy zna pan pojęcie „zdrady”? Bo jeżeli tak, to czy rekomendował pan europosłom Platformy, aby głosowali za rezolucją, która nakłania Komisję Europejską Polsce środków z Krajowego Planu Odbudowy. Czy pan jest dumny z tego, że europosłowie Platformy tak zagłosowali?” – zaatakował Kłeczek z TVP Info. „Jak byłem w pana wieku mniej więcej, to byłem przesłuchiwany przez SB (…). Wiedziałem i miałem już pewną praktykę, że trzeba odmawiać odpowiedzi na zadawane pytania. Jak słyszę na TVP Info, to ma deja vu i czuję się tak samo, jak wtedy, kiedy przesłuchiwał mnie funkcjonariusz SB” – kontratakował Donald Tusk.

Wszystko możecie zobaczyć na poniższym nagraniu wideo, które jak zwykle, na Youtube opublikował niezawodny internauta, pod nickiem Janusz Jaskółka.

źródło: Onet, media, Youtube

Zobacz również: