Jarosław Kaczyński
Youtube

Konferencja prasowa dzień po dniu? Tak to możliwe i właśnie taki sposób ogłaszania ważnych decyzji zaprezentował Jarosław Kaczyński. Wczoraj prezes Prawa i Sprawiedliwości poinformował o umowie politycznej z OdNową RP, Marcina Ociepy, a dziś przekazał kolejny ważny komunikat.

Jarosław Kaczyński świętuje kolejny sukces

Dobrych informacji dla Prawa i Sprawiedliwości nie ma końca. Jarosław Kaczyński sugeruje, że wczorajsza umowa z OdNową RP to tylko początek dobrych informacji dla Zjednoczonej Prawicy. Prezes Prawa i Sprawiedliwości właśnie zwołał konferencję prasową, na której ogłosił podpisanie kolejnego porozumienia. Do Zjednoczonej Prawicy dołącza kolejne ugrupowanie.

„Nasza koalicja wzbogaciła się o nową formację, nowy nurt. Tradycja republikańska jest nam czymś bardzo bliskim. Jest bliska naszej historii. Idziemy naprzód w tym samym kierunku. To droga do kolejnych sukcesów wyborczych.” – przekazał mediom Jarosław Kaczyński, informując o podpisaniu stosownego porozumienia na linii Prawo i Sprawiedliwość, a Partia Republikańska Adama Bielana.

„To jest podjęcie decyzji o wystąpieniu w kolejnych wyborach. To dobre wydarzenie, kolejny krok. Ten mały wstrząs w naszej koalicji przeszedł ostatecznie do historii.” – dodał Jarosław Kaczyński, informując tym samym, że perturbacje w Zjednoczonej Prawicy związane głównie z Jarosławem Gowinem dobiegły końca, a sytuacja w perspektywie nadchodzących wyborów parlamentarnych zaczyna się stabilizować.

„Zjednoczona Prawica to najbardziej udany projekt w historii polskiej prawicy. Oby kontynuowała władzę także po kolejnych wyborach parlamentarnych. Historyczny sukces w postaci trzeciej kadencji jest na wyciągnięcie ręki. Wygramy wybory w 2023 r. Dziękuję panu prezesowi i wszystkim przyjaciołom PiS. Jesteśmy jedną wielką polityczną rodziną. Zdarzają się w każdej rodzinie kłótnie i scysje, ale zrobimy wszystko, by dziennikarze wiedzieli o tym jak najmniej.” – komentuje z kolei Adam Bielan.

źródło: Onet, TVP Info, media

Zobacz również: