Granica polsko-białoruska
źródło: Facebook/Pigułka Świata, zdjęcie podglądowe

Wydawać się mogło, że sytuacja, z którą boryka się granica polsko-białoruska będzie dążyć powoli do uspokojenia. Nic jednak bardziej mylnego. Straż graniczna publikuje w mediach społecznościowych kolejne, niepokojące nagrania. Białoruś posuwa się do coraz bardziej drastycznych kroków.

Wygląda na to, że granica polsko-białoruska jeszcze długo nie zazna spokoju

Granica polsko-białoruska staje się znów punktem zapalnym. Wszystko za sprawą działań służb białoruskich, które dążą do tego, aby zwiększyć liczbę nielegalnych migrantów i jednocześnie napór na granicę. Właśnie do sieci trafiło zastanawiające nagranie wideo. Zamieściła je polska straż graniczna.

„Służby białoruskie zwożą dziś na granicę kolejne grupy cudzoziemców. Przeprowadzają z nimi wywiady, nagrywają inscenizowane scenki.” – czytamy w mediach społecznościowych polskiej straży granicznej.

„Prawdopodobnie kolejny wyreżyserowany film pojawi się wkrótce na stronach służb. A może to przygotowania do kolejnego siłowego przekroczenia granicy..” – zastanawiają się polscy funkcjonariusze. Całą sytuację widać na poniższym nagraniu wideo.


„Migranci mają transparenty i wypowiadają się dla tych osób. Fragment filmu SG pokazuje też, jak polski funkcjonariusz tłumaczy cudzoziemcom za płotem granicznym, że aby legalnie dostać się do Polski, powinni udać się do przejścia granicznego w Kuźnicy lub w Bobrownikach.” – analizują nagranie dziennikarze portalu Interia.pl.

To zresztą nie jedyne nagranie, które tego dnia zamieściła w swoich mediach społecznościowych polska straż graniczna. O tym, że granica polsko-białoruska wciąż jest gorącym terenem świadczy też poniższe wideo. „Widać, jak grupa 90 migrantów siłowo forsowała granicę z Białorusi do Polski. Na nagraniu słychać, jak osoby krzyczą „Germany” i „Freedom”.” – komentuje Interia.pl.

źródło: Interia.pl, RMF24.pl, PAP, Twitter

Zobacz również: