nie żyje CEzary Niedziółka
Teatr Wybrzeże

Smutne informacje dla całego świata teatru i wszystkich tych, którzy kochali sztukę w najlepszym tego słowa znaczeniu. Nie żyje wybitny polski artysta, Cezary Niedziółka.

Cezary Niedziółka nie żyje. Krótka i gwałtowna choroba

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że zmarł Cezary Niedziółka, nasz wieloletni kolega, zastępca dyrektora i kierownik literacki Teatru Wybrzeże.” – możemy przeczytać na stronie Teatru Wybrzeże.

Jak informują jego koledzy i współpracownicy, Niedziółka przez 25 lat pracował w Teatrze Powszechnym w Warszawie, a od 2006 roku nieprzerwanie był związany z Teatrem Wybrzeże. To właśnie tam pełniąc rolę zastępcy dyrektora i kierownika literackiego, przyczynił się do jednego z największych sukcesów gdańskiej sceny teatralnej od wielu, wielu lat.

„Dzięki jego pasji i żarliwości na deskach naszego teatru przez ostatnich kilkanaście lat wystawiliśmy wyjątkowe i szeroko komentowane inscenizacje, często niesłusznie zapomnianych tekstów wybitnych dramatopisarzy.” – wspomina na swoich stronach Teatr Wybrzeże.

„Cezary Niedziółka był również kuratorem kilkudziesięciu wystaw plakatów oraz autorem książki TEATR WYBRZEŻE 1946-2017 – KRONIKA, za którą został nominowany do Pomorskiej Nagrody Literackiej WIATR OD MORZA.” – czytamy w komunikacie o jego śmierci.

Niedziółka otrzymał podczas swojego życia wiele cennych odznaczeń oraz jeszcze więcej nagród artystycznych. Wśród odznaczeń wymienić można chociażby Brązowy Medal Zasłużonego Kulturze Gloria Artis. Cześć jego pamięci.

źródło: Teatr Wybrzeże, media, inf. własna, Facebook

Zobacz również: