źródło: Twitter/MMASHOTS

Do nietypowego zdarzenia doszło już jakiś czas temu, bo jeszcze w połowie września. Mężczyzna znany jako zawodnik MMA zaatakował funkcjonariuszy podczas interwencji. Okazało się, że powodem początkowego konfliktu był fakt, iż 40-latek nie chciał zgodzić się na kontrolę, po czym miał się rzucić z pięściami na aż pięciu policjantów.

Sytuacja miała miejsce dokładnie 20 września, jednak dopiero prawie dwa tygodnie później została nagłośniona przez media na większą skalę. Stało się tak jednak m.in. za sprawą konta na Twitterze o nazwie MMASHOTS. Jeden z postów, który opublikowano to nagranie, na którym widać po części przebieg zdarzenia.

Zawodnik MMA pobił funkcjonariuszy

20 września 2021 roku na jednej z ulic Brukseli doszło do drastycznego pobicia funkcjonariuszy policji, którzy podczas interwencji chcieli skontrolować 40-letniego kierowcę. Mężczyzna jednak nie wyraził zgody i stał się bardzo agresywny. Następnie miał zaatakować funkcjonariuszy. „Kilkukrotnie kopnął policjantów i próbował uciekać” – tłumaczył przebieg zdarzenia przedstawiciel prokuratury badającej sprawę.

Podczas interwencji na miejscu obecnych było pięciu funkcjonariuszy policji. Trzech odniosło bardzo poważne obrażenia (co widać na nagraniu), które wymagały przewiezienia do szpitala. Pozostali dwaj odnieśli już lżejsze obrażenia.

Napastnik okazał się być zawodnikiem MMA, a co więcej dobrze znanym policji. Miał już na swoim koncie wyroki i kilkukrotnie przebywał w więzieniu. W tej sprawie już go przesłuchano, ten jednak nie przyznaje się do winy o czym świadczy wypowiedź prawnika mężczyzny: „Mój klient był już zdenerwowany prywatnymi sprawami. Kiedy postanowiono go zakuć w kajdanki, zbuntował się, ale zaprzecza, że pobił policję”.

Na ten moment 40-latek występuje jedynie w charakterze podejrzanego. Sprawa trafiła już do sądu, który wystąpił o tymczasowe aresztowanie mężczyzny z wykorzystaniem bransoletki elektronicznej.

źródło: wp.pl

Zobacz również: